tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českého sektoru zemědělských a potravinářských výrobků, strojů a technologií na veletrhu Vietstock ve dnech 19.-21. října 2016 v HCMC

ZÚ Hanoj ve spolupráci s MZe ČR organizuje v rámci projektů ekonomické diplomacie MZV ČR účast na veletrhu Vietstock v říjnu 2016 v HCMC a zve české firmy k účasti na výstavním stánku o ploše 36 m2 a k prezentaci jejich výrobků a technologií na doprovodném českém specializovaném semináři.
 

Cílem projektu je podpořit naše firmy při pronikání na vietnamský trh v oblasti dodávek zemědělských a potravinářských výrobků, strojů a technologií.  Dosavadní vývoz uvedených oborů zaostává za možnostmi českých exportérů i absorpční možností trhu. Projekt pomůže eliminovat nedostatečnou propagaci českých výrobků na trhu i slabou přítomnost našich firem v teritoriu.

Vietnam má populaci téměř 95 mil. obyvatel, ale jeho zemědělství není na technologické výši.  Země musí dovážet většinu zemědělských a potravinářských technologií a výrobků ze zahraničí. Pomalu se rozvíjí živočišná výroba a dále produkce mléka, která pokrývá spotřebu jen ze 30%. Každoročně narůstá dovoz pšenice, krmiva pro živočišnou výrobu, hnojiv a insekticidů. Zemědělské výrobky se na celkovém dovozu Vietnamu podílí 7%.

České firmy disponují řadou konkurenceschopných výrobků a i povědomí o českých výrobcích z minulosti je dobré, ale chybí jim účinná propagace a přítomnost na vietnamském trhu. Tento nedostatek napomůže odstranit aktivní účast na prestižním veletrhu Vietstock 2016 v HCMC/Saigonu, který je střediskem hospodářského života země.

Nyní se z agroprůmyslu do Vietnamu z ČR vyváží: chmel, pivo, suroviny živočišného původu, slad, hnojiva. Mezi perspektivní vývozní komodity do teritoria patří sušené mléko a mléčné výrobky jako jsou sýry a zmrzlina, sladkosti, ovoce, masné výrobky vč. konzerv, pšenice, krmivo, insekticidy. Z technologií lze uvést: zavlažovací techniku, potravinářské linky na zpracování masa i mléka, konzervárenské a balící stroje, minipivovary, nápojové linky, ustájení zvířat, energetická zařízení a kogenerační jednotky využívající biomasu apod.

Zájemci o účast na veletrhu Vietstock 2016 mohou kontaktovat ZÚ Hanoj na adrese: commerce_hanoi@mzv.cz

 

Milan Vágner

ekonomický rada

ZÚ Hanoj