tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: David Jarkulisch
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace moravských vín ve Vietnamu

Ve dnech 6. a 8. 9. 2017 proběhly v Hanoji a Ho Či Minově Městě odborné prezentace a degustace moravských vín pod záštitou českého velvyslanectví ve Vietnamu. Zástupci pěti moravských vinařství zde představili výběr ze svých nejlepších vín místním importérům, distributorům, odborníkům zabývajícím se vínem a zástupcům vietnamských médií. 

Prezentace moravských vín v Hanoji proběhla 6. 9. 2017 v hotelu Pan Pacific za účasti více než osmdesáti hostů. Přední český someliér Aleš Pokorný na úvod prezentace představil obecně české a moravské vinařství. Poté následovala degustace vzorků vybraných vín přímo u stolů jednotlivých vinařských firem. Účastníci prezentace z řad importérů, distributorů vína, majitelů vinoték, manažerů luxusních hotelů a restaurací, someliérů a odborných vietnamských médií měli možnost seznámit se v rámci prezentace s historií pěstování vína v České republice, s hlavními vinařskými oblastmi, klasifikací českých vín, nejčastěji pěstovanými odrůdami a dalšími specifiky moravských vín. V průběhu následné degustace byla představena vína pěti moravských vinařství (Templářské sklepy Čejkovice, Vinařství Reisten, Vinařství Ludwig, Zámecké vinařství Bzenec a Vinařství Lednice Annovino).

Prezentace v Ho Či Minově Městě, která proběhla 8. 9. 2017 v hotelu Sheraton, se zúčastnilo 62 zástupců místních distributorů vína, hotelových manažerů, majitelů vinoték a dalších odborníků zabývajících se vínem. 

Obě prezentace zahájil zástupce Velvyslanectví ČR v Hanoji, který ve svém vystoupení vyzdvihl tradici českého vinařství a vysokou kvalitu českých a moravských vín, která se mohou směle srovnávat s nejlepší světovou produkcí. Připomenul, že české potravinářské produkty jsou ve Vietnamu již známé, což dokazuje například vysoká popularita českého piva, a vyjádřil přesvědčení, že česká a moravská vína si rovněž najdou cestu k vietnamským zákazníkům.

Moravská vína návštěvníky prezentací v Hanoji a Ho Či Minově Městě velmi zaujala a moravským vinařstvím se podařilo navázat během prezentací důležité kontakty pro jejich další expanzi na vietnamský trh.  

Prezentace vín byly zorganizovány českým velvyslanectvím v Hanoji v rámci projektu ekonomické diplomacie za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Ministerstva zahraničních věcí ČR.

David Jarkulisch, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Hanoji

 

Prezentace moravských vín v hotelu Pan Pacific v Hanoji

Prezentace moravských vín v hotelu Pan Pacific v Hanoji

 

Prezentace vín v hotelu Sheraton v Ho Či Minově Městě

Prezentace vín v hotelu Sheraton v Ho Či Minově Městě

Úvodní slovo obchodního rady D. Jarkulische při zahájení prezentace v Ho Či Minově Městě

Úvodní slovo obchodního rady D. Jarkulische při zahájení prezentace v Ho Či Minově Městě

Degustace vín Templářských sklepů Čejkovice

Degustace vín Templářských sklepů Čejkovice

Degustace vín Zámeckého vinařství Bzenec

Degustace vín Zámeckého vinařství Bzenec