tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt na podporu ekonomických aktivit českých firem ve Vietnamu v roce 2022

Nástroj na podporu ekonomických aktivit českých firem ve Vietnamu budou moci české podnikatelské subjekty využít i v roce 2022. Projekt na letošní rok byl oficiálně spuštěn dne 21.1.2022. V rámci projektu PROPEA (Projekt na podporu ekonomických aktivit českých firem v zahraničí) nabízíme českým exportérům a investorům možnost využití specializovaných služeb místních expertů nad rámec běžných služeb poskytovaných obchodně-ekonomickým úsekem velvyslanectví. Prostřednictvím projektu PROPEA mohou české firmy využít například asistenci při zajištění registrace a certifikace svých výrobků nebo při zakládání pobočky ve Vietnamu. Jako poskytovatel těchto služeb byla ve Vietnamu vybrána česko-vietnamská konzultantská firma Cekindo Business International.

Služby poskytované v rámci projektu PROPEA jsou pro firmy cenově zvýhodněné a představují doplněk k individuálním službám, které standardně poskytuje českým firmám velvyslanectví v Hanoji. Z rozpočtu PROPEA je dotováno 70 % ceny služby, zbylých 30 % spolufinancují zainteresované české firmy.

Kompletní sazebník služeb, které mohou české firmy v rámci projektu PROPEA využívat, obsahuje tyto položky:

-zpracování obchodního plánu pro vstup na trh nebo investici;

-zpracování právní, daňové, finanční a legislativní analýzy;

-uvedení produktů na trh (pomoc při jednání s finančními institucemi, podpora při zřizování účtu a zajištění financování, založení firmy apod.);

-zajištění licencí, certifikací, registrací produktů a ochranných známek;

-zajištění a ověření dokumentace pro import/export a logistiku;

-vytváření a koordinace dodavatelských a partnerských sítí;

-zajištění propagačních, marketingových a PR služeb;

-podpora při spouštění výroby/zahájení činnosti v případě firem z oboru služeb;

-využití technického zázemí;

-zastupování firmy v místě (na komerční smluvní bázi mezi českou firmou a zahraničním zástupcem, bez finanční podpory z rozpočtu PROPEA).

V případě zájmu o výše uvedené služby ve Vietnamu se můžete obrátit na realizátora projektu firmu Cekindo Business International (tomas.svoboda@cekindo.com) nebo na Obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Hanoji (commerce_hanoi@mzv.cz). 

 

David Jarkulisch, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Hanoji