tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

PROPEA 2021 - Projekt na podporu ekonomických aktivit českých firem ve Vietnamu

Také v tomto roce mohou české firmy využít specializovaných služeb na podporu ekonomických aktivit českých firem ve Vietnamu. Hlavním cílem projektu PROPEA je zajistit pro české exportéry a investory služby místních expertů nad rámec běžných služeb poskytovaných obchodně-ekonomickým úsekem velvyslanectví. Ve Vietnamu byla jako poskytovatel těchto služeb vybrána česko-vietnamská konzultantská firma Cekindo Business International.

Služby poskytované v rámci projektu PROPEA jsou pro firmy cenově zvýhodněné a představují doplněk k individuálním službám, které standardně poskytuje českým firmám velvyslanectví v Hanoji. Z rozpočtu PROPEA je dotováno 70 % ceny služby, zbylých 30 % spolufinancují zainteresované české firmy. Prostřednictvím projektu PROPEA mohou české firmy využít například asistenci při zajištění registrace a certifikace svých výrobků nebo při zakládání pobočky v zahraničí.

Kompletní sazebník služeb, které mohou české firmy v rámci projektu PROPEA využívat, obsahuje tyto položky:
-zpracování obchodního plánu pro vstup na trh nebo investici;
-zpracování právní, daňové, finanční a legislativní analýzy;
-uvedení produktů na trh (pomoc při jednání s finančními institucemi, podpora při zřizování účtu a zajištění financování, založení firmy apod.);
-zajištění licencí, certifikací, registrací produktů a ochranných známek;
-zajištění a ověření dokumentace pro import/export a logistiku;
-vytváření a koordinace dodavatelských a partnerských sítí;
-zajištění propagačních, marketingových a PR služeb;
-podpora při spouštění výroby/zahájení činnosti v případě firem z oboru služeb;
-využití technického zázemí;
-zastupování firmy v místě (na komerční smluvní bázi mezi českou firmou a zahraničním zástupcem, bez finanční podpory z rozpočtu PROPEA).

V případě zájmu o výše uvedené služby ve Vietnamu se můžete obrátit na realizátora projektu firmu Cekindo Business International (tomas.svoboda@cekindo.com) nebo na Obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Hanoji (commerce_hanoi@mzv.cz).  

David Jarkulisch, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Hanoji