tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vietnam: česká účast na veletrhu energetických a environmentálních technologií ENTECH v Hanoji ve dnech 18.- 20. května 2016

 
Česká účast byla svým rozměrem relativně malá (1 stánek s 3 firmami), ale pomohla upevnit povědomí o českých technologiích, což se projevilo v řadě jednání s partnery z Vietnamu i dalších asijských zemí.

Letošní ročník přitáhl pozornost 190 vystavujících firem, zejména z R. Korea, Japonska, Tchaj-wanu a Vietnamu. Již podruhé se svým stánkem zúčastnila i Česká republika, kdy ZÚ Hanoj v rámci nadstandardních vztahů s organizátory zajistil stánek zdarma.

Výstava se zaměřuje tradičně na energetická zařízení a systémy podporující ochranu životního prostředí. V tomto směru české participující firmy nabídly své know-how. Firma Hydra, která před třemi lety otevřela výrobní závod v průmyslové zóně nedaleko Danangu ve střední Vietnamu,  představila své výrobky zahrnující kondenzátory pro domácí spotřebiče i pro průmyslové využití a dále  aktivní kompenzační zařízení, které měřením odběru u velkoodběratelů přinese až 50%-ní úsporu energie a při aplikaci ve větším měřítku i snížení rizika výpadku elektrické energie (black-out). Klastr českých nábytkářů, který v minulém roce otevřel svoji kancelář ve Vietnamu, nabídl kromě své tradiční nábytkářské produkce i keramické filtry na vodu a mobilní energetické jednotky využívající biomasu. Dalším vystavovatelem na českém stánku byla vietnamská firma James Boat, která vyrábí rychlé lodě pro pobřežní hlídku Vietnamu s využitím českých techniků, kteří navrhují design a kontrolují výrobní proces, s využitím českých CNC strojů pro řez vodním paprskem a s využitím v ČR vyrobených materiálů, které mají nejvyšší ekologické parametry. Jinými slovy, české lodě slouží Vietnamu při ochraně vodních hranic.

Účast českých firem na stánku organizovaném ZÚ Hanoj byla i výbornou platformou k výměně zkušeností mezi českými partery z působení na vietnamském trhu. V rámci diskuse vznikly náměty na společné aktivity firem v regionu a k využití stávajících výrobních kapacit partnerem, který se na trhu začíná orientovat.

 

Milan Vágner

ekonomický rada

ZÚ Hanoj

 

Čeští účastníci velethu ENTECH 2016

Čeští účastníci velethu ENTECH 2016

ENTECH - opening ceremony

ENTECH - opening ceremony

 

ENTECH 2016 - český stánek

ENTECH 2016 - český stánek