tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vietnam: hospodářská komora CEEC jednala o budoucí podpoře malých a středních firem z regionu střední a východní Evropy ve Vietnamu

Poradní výbor CEEC (Central and Eastern European Chamber of Commerce in Vietnam) jednal dne 10. května t.r. o budoucím zaměření činnosti komory a konkrétních akcích na podporu MSP z regionu SV Evropy ve Vietnamu.
 

Členy komory jsou subjekty a firmy ze států střední a východní Evropy (státy V-4, Rumunsko, Bulharsko, Slovinsko, Chorvatsko, Rakousko) působící ve Vietnamu. Členy poradního výboru jsou obchodní/ekonomičtí radové V-4, Bulharska a Rumunska a dále zástupci privátní sféry z uvedených zemí a dále z Chorvatska a Rakouska a zástupce Delegace EU v Hanoji.

V úvodu předseda poradního výboru M. Boguszewski, obchodní rada ZÚ Polska, seznámil se změnami ve složení výkonného výboru CEEC a se změnami ve stanovách (předsedou komory zůstává Marko Morič z Chorvatska).

Během jednání poradního výboru si účastníci vyměnili názory na působení poradního výboru i samotné komory. Velká část diskuse byla věnována spolupráci s organizací EVBN (EU – Vietnam Business Network), která je financována z evropských fondů a primárně měla sloužit k podpoře MSP z EU a zejména ze zemí, které nemají obchodní zastoupení v zemi. (Pozn.: za ČR je konsorciálním členem EVBN  Hospodářská komora ČR). V další části jednání si partneři vyměnili informace o plánovaných aktivitách v tomto roce a současně zazněl podnět organizovat pravidelná výjezdní setkání členů CEEC s partnery v provinciích.

Členové poradního výboru CEEC diskutovali rovněž o sektorových prioritách činnosti; téma je otevřené a během několika týdnů bude formulována pozice, ale z proběhnuvší diskuse zazněly jako perspektivní obory, kde by členové CEEC mohli společnými silami propagovat své produkty ve Vietnamu: zdravotnické prostředky a zařízení, farmaceutické výrobky, zemědělské technologie a potravinářské výrobky, vodní hospodářství. Konkrétně byly zmíněny veletrhy, které se uskuteční v HCMC: Vietfood v srpnu, Vietwater v listopadu a Vietstock v říjnu t.r. (tohoto veletrhu se ZÚ Hanoj zúčastní v rámci projektu ekonomické diplomacie a zve tímto české firmy k účasti).

Na závěr byly projednány organizační záležitosti v souvislosti s účastí CEEC na European Food Festival, který organizuje EuroCham (CEEC je členem) a EVBN dne 14. května 2016 v National Library v Hanoji. CEEC bude mít stánek 18 m2 a členské státy dodají vzorky produktů a výzdobu (plakáty, vlajky). ZÚ Hanoj přispěje vzorky vína, piva a originálního likéru Becherovka.

České firmy mají možnost využít služeb CEEC  nebo se přímo stát jeho členy. Širší platforma firem z našeho regionu pod jednou vlajkou CEEC má větší šanci na úspěch na vietnamském trhu, jak se o tom přesvědčily např. firmy ze severoevropských států sjednocené v Nordcham. Zájemci o spolupráci s CEEC se mohou obracet přímo na předsedu CEEC pana Moriče (moric@ceecvn.org) nebo na ZÚ Hanoj.

Příloha:

 2 dokumenty s přehledem služeb CEEC (obsahují staré složení výkonného výboru CEEC)

 

Milan Vágner

ekonomický rada

ZÚ Hanoj

Jednání poradního výboru CEEC v Hanoji

Jednání poradního výboru CEEC v Hanoji

 

Videokonference s poradním výborem CEEC v HCMC

Videokonference s poradním výborem CEEC v HCMC

přílohy

Služby CEEC poskytované firmám 597 KB PDF (Acrobat dokument) 12.5.2016

Služby CEEC poskytované firmám 190 KB PDF (Acrobat dokument) 12.5.2016