tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: soha.vn
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti na misi českých firem z obranného průmyslu do Vietnamu

Velvyslanectví ČR v Hanoji ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR pořádá v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie misi českých firem z obranného průmyslu do Vietnamu ve dnech 14.-15. března 2019. Mise proběhne u příležitosti oficiální návštěvy náměstka ministra zahraničních věcí ČR L. Kauckého ve Vietnamu.

Program mise bude zahrnovat prezentaci českého obranného průmyslu a českých firem pro vysoké představitele vietnamského ministerstva obrany a ozbrojených složek v rámci semináře pořádaného ve spolupráci s ministerstvem obrany VSR. Součástí mise budou také jednání náměstka ministra zahraničních věcí na ministerstvu obrany a s vedením vietnamských ozbrojených složek za účasti českých firem.

Vietnam je dlouhodobým partnerem ČR v oblasti obranné spolupráce a vietnamské ozbrojené síly jsou významným odběratelem výrobků a technologií českého obranného průmyslu. Ministerstvo obrany Vietnamu připravuje rozsáhlé investice do modernizace ozbrojených složek a nákupu nových vojenských technologií. Celkové výdaje na obranu by měly do roku 2022 vzrůst ze současných 5 mld. USD na 7 mld. USD.

V případě zájmu o účast na misi se obracejte na ekonomického a obchodního radu Velvyslanectví ČR v Hanoji Ing. Davida Jarkulische (david_jarkulisch@mzv.cz).  

David Jarkulisch, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Hanoji