tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti na zemědělském veletrhu ILDEX 2018 ve Vietnamu

Velvyslanectví ČR v Hanoji  ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR organizuje v rámci projektu ekonomické diplomacie MZV ČR účast na veletrhu zemědělských výrobků a technologií ILDEX v Ho Či Minově Městě ve dnech 14.-16.3.2018 a zve české firmy k účasti ve společném výstavním stánku a k prezentaci jejich výrobků a technologií na doprovodném českém specializovaném semináři.

Českým zemědělským firmám zajímajícím se o vietnamský trh nabízí veletrh ILDEX 2018 ideální příležitost k prezentaci jejich výrobků a technologií ve Vietnamu. Prezentace českých firem proběhne na společném stánku o velikosti 36m2 pod záštitou českého velvyslanectví a Ministerstva zemědělství ČR. České firmy budou mít rovněž příležitost k představení svých výrobků a technologií na doprovodném českém specializovaném semináři pro zahraniční odborníky (zástupce firem a institucí) s možností následných B2B jednání.

Účast českých firem na veletrhu bude finančně podpořena z projektu ekonomické diplomacie MZV ČR, v rámci kterého budou financovány náklady na zajištění stánku a doprovodného semináře. Účast českých firem tak bude zcela zdarma s výjimkou nákladů na dopravu a ubytování.

Dosavadní vývoz zemědělských výrobků z ČR do Vietnamu zaostává za možnostmi českých exportérů i absorpční možností vietnamského trhu. Vietnam má populaci téměř 95 mil. obyvatel a sektor zemědělství zažívá v posledních letech nebývalý rozvoj. Země však stále musí dovážet většinu zemědělských a potravinářských technologií a výrobků ze zahraničí. České firmy disponují řadou konkurenceschopných výrobků a i povědomí o českých výrobcích z minulosti je ve Vietnamu stále velmi dobré, ale chybí jim účinná propagace a přítomnost na vietnamském trhu.

Export zemědělských výrobků z ČR do Vietnamu v současné době tvoří zejména chmel, pivo, suroviny živočišného původu, slad a hnojiva. Mezi perspektivní vývozní komodity do teritoria patří sušené mléko a mléčné výrobky, cukrovinky, ovoce, masné výrobky vč. konzerv, pšenice, krmivo, insekticidy. Z technologií lze uvést např. zavlažovací techniku, potravinářské linky na zpracování masa i mléka, konzervárenské a balící stroje, minipivovary, nápojové linky, technologie pro ustájení zvířat, apod.

Zájemci o účast na veletrhu ILDEX 2018 mohou kontaktovat Velvyslanectví ČR v Hanoji na adrese: commerce_hanoi@mzv.cz

David Jarkulisch, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Hanoji