tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Hanoji
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Škoda Auto jedná o vstupu na vietnamský trh

Ve dnech 11.-18.11.2021 navštívila Vietnam delegace vrcholných manažerů Škody Auto a.s. V rámci návštěvy Vietnamu proběhla jednání s představiteli vietnamské vlády, jednání s vedením provincie Quang Ninh a jednání s potenciálními partnery ze soukromé sféry.

Automobilový trh v jihovýchodní Asii zažívá v posledních letech nebývalý boom. Rostoucí prodeje a slibný potenciál pro další růst automobilového trhu samozřejmě přitahuje pozornost největších světových výrobců osobních automobilů. Na tyto nové tržní příležitosti v asijském regionu se rozhodla reagovat také největší česká automobilka. Pro svůj vstup na trhy zemí ASEAN si Škodovka vybrala Vietnam, se kterým má ČR dlouhotrvající nadstandardní vztahy. Vietnamský trh s téměř 100 miliony obyvatel by se tak měl stát pro českého výrobce automobilů vstupní branou na mnohem atraktivnější trh zemí ASEAN, sdružující celkem 10 zemí v zóně volného obchodu s více než 600 mil. potenciálních zákazníků.

Škoda Auto plánuje zahájit dovoz svých vozů do Vietnamu již v příštím roce. Zároveň s dovozem svých nejnovějších modelů vyráběných v Evropě bude zahájena výstavba výrobního závodu ve Vietnamu. První vozy by tak mohly sjet z výrobní linky v provincii Quang Ninh už na konci roku 2023.

Škoda Auto získala v průběhu návštěvy Vietnamu ujištění z nejvyšších vládních míst o plné podpoře jejímu investičnímu záměru. V doprovodu velvyslance ČR ve Vietnamu Vítězslava Grepla jednala delegace Škody Auto s vedením vietnamského ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva financí a ministerstva plánování a investic. Delegace byla přijata rovněž předsedou lidového výboru provincie Quang Ninh. Zástupci Škody Auto měli možnost projednat aktuální vývoj na vietnamském automobilovém trhu a perspektivy budoucí spolupráce také s představiteli Asociace automobilového průmyslu Vietnamu, Asociace automobilových subdodavatelů a vedením Eurocham.

David Jarkulisch, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Hanoji