tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účel zaměstnání - programy ekonomické migrace

Zastupitelský úřad ČR v Hanoji je oprávněn přijímat žádosti o zaměstnanecké karty pouze v Programu klíčový a vědecký personál.

S účinností od 1. 9. 2019 přijala Česká republika nový koncept cílené ekonomické migrace v rámci potřeby zajištění pracovních sil pro český trh práce.  Nařízením Vlády České republiky č. 220/2019 Sb. ze dne 26. 8. 2019 byly zavedeny kvóty na příjem žádostí o zaměstnanecké karty a dlouhodobá víza za účelem podnikání. S účinností od 1. 7. 2021 vešla v platnost aktualizace kvót, a to nařízením Vlády České republiky č. 233/2021.

S účinností od 1. 7. 2021 je pro velvyslanectví České republiky v Hanoji stanovena roční kvóta 200 žádostí o zaměstnanecké karty v Programu klíčový a vědecký personál, Ø žádostí o zaměstnanecké karty mimo výše uvedený vládní program a Ø žádostí o dlouhodobá víza za účelem podnikání. Kvóty jsou nepřekročitelné, tj. zastupitelský úřad nesmí přijmout žádnou žádost nad počet stanovený nařízením vlády. Roční kvóta je pro účely příjmu žádostí rovnoměrně rozdělena do 12 měsíců.

Na základě výše uvedeného nařízení vlády je zastupitelský úřad ČR v Hanoji oprávněn přijímat žádosti o zaměstnanecké karty pouze v Programu klíčový a vědecký personál.
 

Bližší informace o Programu klíčový a vědecký personál a o podmínkách zařazení do těchto programů lze nalézt na webové stránce Ministerstva zahraničních věcí České republiky, případně Ministerstva průmyslu a obchodu.

Více informací k zaměstnaneckým kartám naleznete na webových stránkách Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR: http://www.mvcr.cz/clanek/zamestnanecka-karta.aspx