tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Vietnamu a návratu do ČR

Vietnam dne 15. 3. 2022 znovuotevřel své hranice pro příjezdy všech kategorií osob a došlo také k rozvolnění příjezdových podmínek.

V současné době je obnovováno komerčního letecké spojení do Vietnamu. Vietnamská vláda také obnovila přijímání i vydávání všech typů víz.

 


VSTUP NA ÚZEMÍ VIETNAMU

Vzdušné i pozemní hranice Vietnamu jsou od 15. 3. 2022 plně otevřeny a to pro příjezdy všech kategorií osob. 

Při vstupu na území Vietnamu již není vyžadován negativní výsledek testu RT-PCR na přítomnost viru SARS-CoV-2 ani vyplnění zdravotního prohlášení (obdoba českého příjezdového formuláře). Karanténa již není vyžadována stejně tak ani doklad o očkování proti onemocnění Covid-19 či potvrzení o prodělání onemocnění.

Před cestou do Vietnamu doporučujeme seznámit se s přepravními podmínkami leteckých společností.


OČKOVANÉ OSOBY

Po vstupu na území již není aplikována karanténa pro naočkované osoby, 10 dní po příletu je vyžadováno monitorování svého zdravotního stavu. V případě výskytu příznaků onemocnění je dotyčná osoba povinna kontaktovat nejbližší zdravotnické zařízení.

Doklad o očkování proti onemocnění Covid-19 či potvrzení o prodělání onemocnění vietnamské úřady nevyžadují.


TESTOVANÉ OSOBY

Při vstupu na území Vietnamu již není vyžadován negativní výsledek testu RT-PCR na přítomnost viru SARS-CoV-2 ani vyplnění zdravotního prohlášení (obdoba českého příjezdového formuláře).


OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

Doklad o očkování proti onemocnění Covid-19 či potvrzení o prodělání onemocnění vietnamské úřady nevyžadují.


DĚTI

Při vstupu na území Vietnamu již není vyžadován negativní výsledek testu RT-PCR na přítomnost viru SARS-CoV-2.


PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Před vstupem do země již není nutné vyplnit zdravotní prohlášení.


PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Vietnam po téměř dvou letech pozastavení mezinárodních letů postupně obnovuje pravidelné komerční mezinárodní lety. Letecké spojení mezi Hanojí a vietnamskými městy a provinciemi fungují celkem nerušeně.


POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

V případě pozitivního výsledku testu je nutné kontaktovat nejbližší zdravotnické zařízení, které dotyčné osobě poskytne další instrukce v rámci dané situace.


TRANZIT

Tranzit je opět možný.


UŽITEČNÉ KONTAKTY

Pro aktuální informace o nákaze koronavirem můžete navštívit webovou stránku vietnamské vlády či webovou stránku ministerstva zdravotnictví  (ve vietnamském jazyce).

Seznam laboratoří, které ve Vietnamu zajišťují provedení RT-PCR testů na přítomnost SARS-CoV-19 můžete nalézt na webové stránce Ministerstva zdravotnictví Vietnamu.

V případě dotazů se obraťte na konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Hanoji: consulate_hanoi@mzv.cz


PODROBNÉ INFORMACE

Celkově bylo v celé zemi aplikováno přes 210 mil. dávek očkování. Ve velkých městech je proočkovanost populace vysoká, Hanoj hlásí 94% a Ho Či Minovo Město dokonce 94,9% plně očkované populace. Některé provincie, například provincie Quang Ninh, kde je známá turistická oblast Ha Long Bay, má plně naočkovaných 100% obyvatel, drží krok se dvěma největšími městy.

Počet nových případů onemocnění v posledních týdnech přibývá. Zcela převládajícím typem nakažlivého viru je omicron, varianta stealth. K největšímu nárůstu nových případů dochází v posledních dvou měsících v hlavním městě Hanoji. Téměř 98% aktuálních případů je buď asymptomatických, nebo jen s mírnými příznaky.

Jedním z hlavních úkolů zdravotnického systému ve Vietnamu je nyní dokončit třetí očkování u osob nad 18 let, pokračovat v aplikaci 2. dávky u dětí od 12 – 18 let a připravit očkování pro děti do 5 let věku.


PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky