tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rozsah aktuálně vykonávaných vízových činností na velvyslanectví ČR v Hanoji

Zastupitelský úřad České republiky v Hanoji obnovil vízovou agendu v plném rozsahu vzhledem ke skutečnosti, že s účinností od 9. dubna 2022 Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví, které omezovalo vydávání víz a cestování do ČR, bylo zrušeno.

Žadatelé jsou povinni se dostavit s rouškou a strpět případnou kontrolu tělesné teploty. Žádáme žadatele, aby nepředkládali dokumenty v plastových fóliích/obalech. Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Pro aktuální informace o cestování do ČR navštivte článek Pravidla pro vstup na území České republiky.

 

SCHENGENSKÁ VÍZA:

S účinností od 9. 4. 2022 Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví, které omezovalo vydávání víz a cestování do ČR, bylo zrušeno. Zastupitelské úřady ČR ve třetích zemích plně obnovily agendu přijímání žádostí o krátkodobá víza.

Velvyslanectví České republiky v Hanoji přijímá žádosti o krátkodobé vízum na svém vízovém úseku pouze od následujících kategorií žadatelů: rodinní příslušníci občanů EU, držitelé diplomatických či úředních/služebních pasů, oficiální delegace a žadatelé podávající žádost urgentně z humanitárních důvodů.

Žádosti o krátkodobé (schengenské vízum) jsou podávány prostřednictvím vízového centra VFS Global v Hanoji.

Přímo na velvyslanectví České republiky v Hanoji mohou podat žádosti následující kategorie žadatelů:

1) rodinný příslušník občana ČR/EU,
2) držitel diplomatického, služebního či úředního pasu žádající o vízum služebně na základě verbální nóty,
3) členové oficiálních delegací,
4) osoby cestující urgentně z humanitárních důvodů.


Přednostně mohou být přijati i jiní žadatelé, pokud je to v národním či zahraničně-politickém zájmu České republiky. O termín pro podání na zastupitelském úřadu je nutné požádat prostřednictvím emailu consulate_hanoi@mzv.cz. Žádosti o krátkodobé vízum výše uvedených kategorií žadatelů jsou přijímány v úterý od 8:30 do 12:00 hod.

Upozorňujeme, že žadatelé musí doložit veškeré podpůrné doklady k žádosti o vízum, které jsou uvedeny v podmínkách pro příslušný účel cesty na webových stránkách velvyslanectví.


DLOUHODOBÁ VÍZA A POBYTY:

S účinností od 9. 4. 2022 Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví, které omezovalo vydávání víz a cestování do ČR, bylo zrušeno. Zastupitelské úřady ČR ve třetích zemích plně obnovily agendu přijímání žádostí o dlouhodobá víza a žádostí o dlouhodobé a trvalé pobyty.