tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zastupování ČR v jižním Vietnamu Generálním konzulátem Maďarska

Žadatelé o krátkodobá schengenská víza z níže uvedených měst a provincií mohou podat svou žádost o vízum rovněž na Generálním konzulátu Maďarska v Ho Či Minově Městě: Da Nang, Quang Nam, Quang Ngai, Binh Dinh, Phu Yen, Khanh Hoa, Ninh Thuan,  Binh Thuan, Dong Nai, Binh Duong, Ho Chi Minh City, Long An, Ba Ria-Vung Tau, Tien Giang, Ben Tre, Vinh Long, Can Tho, Tra Vinh, Hau Giang, Bac Lieu, Cau Mau.

Maďarsko od 1.4.2017 zastupuje Českou republiku ve vydávání schengenských víz na svém Generálním konzulátu v Ho Či Minově Městě GK HU v HCMC (DOC, 24 KB).

Zastupování se řídí ustanoveními Nařízení EP a Rady (ES) č. 810/2009 ze dne 13. července 2009 o kodexu Společenství o vízech. V praxi to znamená, že Generální konzulát Maďarska bude přijímat žádosti o všechny druhy schengenských víz, bude o nich rozhodovat a bude mít právo je rovněž zamítat, příp.  zpracovávat i odvolání žadatele v případě zamítnutí žádosti.

Žadatelé z uvedených provincií a měst však mohou nadále podávat své žádosti i na Velvyslanectví ČR v Hanoji.

Zastupování se týká pouze krátkodobých schengenských víz; žádosti o dlouhodobá víza a pobyty lze podat pouze na Velvyslanectví ČR v Hanoji.