tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Požadavek u žádostí o vízum za účelem ekonomické činnosti nebo vzdělávacích aktivit

Na základě platného ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky pro vstup osob na území jsou všichni žadatelé o krátkodobé či dlouhodobé vízum nebo povolení k pobytu za účelem ekonomické činnosti nebo vzdělávacích aktivit (studia) s platností od 13. července 2020 povinni předložit doklad podle § 31 odst. 3 písm. b) zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR.

Jedná se o účely zaměstnání, sezónní zaměstnání, výcvik, studium, jiné vzdělávací aktivity, vědecký výzkum, apod.

Uvedený doklad musí mít formu prohlášení zaměstnavatele/vzdělávací instituce, který/á přijímá cizince za účelem ekonomické činnosti nebo vzdělávajících aktivit na území ČR - viz ​vzor Prohlášení zaměstnavatele/vzdělávací instituce (DOCX, 136 KB).

  • - V případě žádosti o schengenské vízum je předložení dokladu povinné při podání žádosti.
  • - V případě žádosti o dlouhodobé vízum či povolení k pobytu je nutné doklad předložit před vyznačením vízového štítku.

K úhradě zdravotní péče a zajištění návratu cizince zpět do země původu, nejsou-li zajištěny jinak, se v Prohlášení nemusí zavazovat subjekty v případě cizinců, kteří mají povolení k dlouhodobému pobytu na území České republiky.

Doklad není nutné předložit v originále, může být žadateli zaslán zaměstnavatelem či vzdělávací institucí formou skenu emailem - pro účely předložení dokladu na zastupitelském úřadu vytiskněte sken i doprovodný email.

Výše uvedená podmínka vstoupila v platnost od 13. července 2020.