tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR – říjen 2021

(Archivní článek, platnost skončena 10.10.2021.)

Na základě rozhodnutí Prezidenta republiky byl stanoven termín voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky na pátek 8. října a sobotu 9. října 2021. Voliči v zahraničí budou volit kandidáty z Ústeckého kraje.

Volby do Poslanecké sněmovny probíhají i mimo území České republiky ve zvláštních stálých volebních okrscích, tedy na zastupitelských úřadech ČR (volit nelze na honorárních konzulárních úřadech ČR).

Místem konání voleb ve zvláštním volebním okrsku č. 70 je volební místnost na velvyslanectví ČR v Hanoji (13 Chu Van An, Hanoj), a to pro voliče, kteří mají bydliště ve zvláštním volebním okrsku č. 70 a jsou zapsáni na stálém zvláštním seznamu voličů vedeném při zastupitelském úřadu, příp. pro voliče, kteří se dostaví k volbě s voličským průkazem. Všichni voliči musí před hlasováním prokázat svou totožnost a občanství České republiky (platným cestovním, diplomatickým nebo služebním pasem, příp. cestovním průkazem ČR, nebo platným občanským průkazem).

Hlasovací lístky voliči obdrží ve volební místnosti ve dnech voleb.

Pro více informací o zápisu do stálého zvláštního seznamu voličů či o vyškrtnutí navštivte sekci Zvláštní seznam voličů. Žádost o zápis do zvláštního seznamu voličů musí být zdejšímu zastupitelskému úřadu doručena nebo předána nejpozději 40 dnů před prvním dnem voleb.


Důležité termíny v souvislosti s volbami do Poslanecké sněmovny v r. 2021:

  • od vyhlášení voleb - je možné podávat žádosti o vydání voličského průkazu
  • 29. 8. 2021 - konec lhůty pro předání nebo doručení písemné žádosti o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného zastupitelským úřadem
  • 8. 9. 2021 - uzavření zvláštního seznamu voličů vedeného zastupitelským úřadem
  • 23. 9. 2021 - počátek lhůty pro předávání voličských průkazů voličům
  • 1. 10. 2021 - konec lhůty pro doručení žádosti o vydání voličského průkazu poštou nebo datovou zprávou
  • 6. 10. 2021 - konec lhůty pro osobní podání žádosti o vydání voličského průkazu

Veškeré informace k volbám je možné čerpat na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR k volbám: http://www.mvcr.cz/volby/.

 

Informace k hlasování v zahraničí (DOCX, 19 KB)

Informace o způsobu hlasování na zastupitelském úřadu (DOC, 35 KB)

Informace k hlasování na voličský průkaz (DOCX, 19 KB)