tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Delegace Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny PČR navštívila Vietnam

Ve dnech 14.–17.11.2016 se ve Vietnamu uskutečnila návštěva delegace Zemědělského výboru PS PČR vedená místopředsedou Poslanecké sněmovny PČR Petrem Gazdíkem.

Vedle hlavního jednání s předsedou Výboru pro vědu, technologie a životní prostření Národního shromáždění VSR (NS) a následné společné večeři, proběhla odborná jednání s náměstkem ministra zemědělství a předsedou Vietnamského zemědělského svazu. V rámci cesty do města Da Lat se delegace setkala s předsedou Lidové rady, navštívila vinařství s českým vlastníkem a navštívila farmu na pěstování hydroponické zeleniny spolupracující s biochemickou firmou z ČR. Během návštěvy Ho Či Minova města navštívila delegace největší potravinářský veletrh ve Vietnamu – Vietfood 2016, kde se setkala s vystavovateli z ČR. V průběhu svého pobytu se delegace rovněž setkala s představiteli vietnamsko-české společnosti přátelství.

Cíl cesty delegace byl zaměřen na odbornou zemědělskou problematiku se snahou o nalezení možností vzájemné spolupráce v této oblasti a to jak v oblasti dovozu chybějících komodit do Vietnamu, tak i v případě vývozu specifických vietnamských zemědělských plodin do ČR.