tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní konference a výstava firmy Škoda v Hočiminově Městě

Ve dnech 4. -6. června se v prostorách univerzity Tôn Đức Thắng  ve vietnamském Hočiminově Městě uskutečnil druhý ročník Mezinárodní konference o finančnictví a ekonomice. Akci, na které se podíleli zástupci univerzit z Vietnamu, Maďarska, Taiwanu, Malajsie a České Republiky, zahájil český velvyslanec Mgr. Martin Klepetko společně s rektorem univerzity Tôn Đức Thắng, prof. Lê Vinh Danhem.
V rámci konference představil český velvyslanec mgr. Martin Klepetko výstavu ke stodvacátému výročí založení firmy Škoda u příležitosti šedesátého pátého výročí česko-vietnamských vztahů.

Z českých zástupců se konference zúčastnili např. rektorka VŠE, prof. Hana Machková, prof. Jindřich Soukup a doc. Tomáš Pavelka, který přednesl plenární přednášku na téma „Dopad ekonomické krize na pracovní trh v České republice“. Spoluorganizátorem konference byl dr. Phan Đạo, pracovník Báňské univerzity v Ostravě a ředitel centra mezinárodní spolupráce univerzity Tôn Đức Thắng. Konferenční příspěvky se tematicky vztahovaly zejména k problematice globální politiky s přesahem k lokálním tématům týkajících se zemí jednotlivých účastníků.

V rámci konference představil český velvyslanec Mgr. Martin Klepetko výstavu ke stodvacátému výročí založení firmy Škoda u příležitosti šedesátého pátého výročí česko-vietnamských vztahů. V rámci své úvodní řeči pan velvyslanec zmiňoval zejména historii a současné portfolio automobilky Škoda Auto a vyjádřil naději, že se v budoucnosti koncern Volkswagen Group, německý majitel české automobilky, uvolí nechat Škodu Auto expandovat na vietnamský trh. V současné době totiž Škoda Auto nemůže bez souhlasu německého vlastníka rozhodovat, na který trh vstoupí. Uvedl, že povědomí o škodovce je mezi vietnamskou populací značné a hodnocení kvality vysoké z důvodu, že mnoho Vietnamců se s výrobky značky Škoda osobně setkalo ve velmi pozitivním světle při pobytu v ČR či ještě před tím v Československu.

Velvyslanec uvádí výstavu

Velvyslanec uvádí výstavu

Výstava

Výstava