tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Lubomír Zaorálek ve Vietnamu a v Malajsii

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek navštíví ve dnech 21. – 28. října 2015 za doprovodu podnikatelů dvě země jihovýchodní Asie – Vietnam a Malajsii.

Cílem návštěvy ministra zahraničních věcí České republiky ve Vietnamu a v Malajsii je navázat na pravidelné kontakty na politické úrovni, vyjádřit zájem České republiky o pokračování a prohloubení vzájemně výhodných vztahů a podpořit další rozvoj obchodně-ekonomické spolupráce v sektorech, ve kterých pro české firmy ve Vietnamu a Malajsii existuje potenciál.
Během své oficiální návštěvy bude ministr Zaorálek jednat s protějšky ve Vietnamu i v Malajsii, setká se čelními představiteli těchto zemí i se zástupci jejich vybraných regionů. Během návštěvy bude pana ministra doprovázet podnikatelská delegace, jejíž účastníci se představí a budou mít možnost jednat s potenciálními obchodními partery v Ho Či Minově Městě, Hanoji, Kota Kinabalu a v Kuale Lumpur.

Obě země jsou pro Českou republiku důležitými partnery v regionu jihovýchodní Asie. Vztahy s Vietnamem mají mnohaletou tradici a letos si obě země připomínají 65. výročí od navázání diplomatických styků. Vztahy s Malajsií se úspěšně rozvíjejí, a to i v oblasti vzájemného obchodu. Vietnam i Malajsie jsou členy Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN), které je rovněž významným partnerem Evropské unie.