tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Nová Slunečnice
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministři vlády ČR předali vietnamský dar zařízením pro seniory

Ministři Petříček a Maláčová předali vietnamský dar dvěma zařízením pro seniory.

 

Dům s pečovatelskou službou v Praze Zličíně a Domov pro seniory Nová slunečnice v Praze Bohnicích obdržely z rukou ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové celkem 8 000 látkových roušek, 20 000 jednorázových roušek, 8 000 ochranných rukavic a přes 100 litrů dezinfekce. Jednalo se o materiál, který České republice daroval prostřednictvím Velvyslanectví ČR v Hanoji a Ministerstva zahraničních věcí, vietnamský lid. Předání se proto zúčastnili také vietnamský velvyslanec v ČR pan Ho Minh Tuan a představitel vietnamské komunity v ČR pan Hoang Dinh Thang.

Nová Slunečnice

Nová Slunečnice


Obě instituce dar velmi potřebují. Domy s pečovatelskou službou jsou obecně v rámci distribucí ochranných pomůcek opomíjeny. Domov Nová slunečnice pak patří k zařízením, kde zaměstnanci solidárně s klienty společně bydlí a dobrovolně se izolují, tak aby zabránili proniknutí nákazy. Předání daru v Nové slunečnici tedy proběhlo za maximálních bezpečnostních opatření.

Vietnam daroval České republice téměř 2 tuny zdravotnického materiálu. Část materiálu byla určena Policii ČR a další část byla využita při zajišťování repatriací českých občanů do ČR. Nyní, po ukončení repatriací ministerstvo zahraničí a ministerstvo práce a sociálních věcí identifikovaly instituce, které by zbývající zdravotní materiál využily nejvíce. Ministerstvo zahraničních věcí bude v příštích dnech pokračovat v distribuci jednorázových roušek domům s pečovatelskou službou a dennim stacionářům.

Z předání daru v Nové Slunečnici

Z předání daru v Nové Slunečnici