tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR ve Vietnamu

Ve dnech 18. – 26. září 2016 navštívila Vietnam delegace Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR.
Vedoucím senátní delegace byl předseda Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR Miroslav Antl a dalšími členy delegace byl místopředseda výboru Radek Sušil, místopředseda výboru Jiří Burian a členka výboru Emílie Třísková.

Cesta byla realizována na základě pozvání vedení Právního výboru Národního shromáždění VSR, který již ČR navštívil a měl zájem pokračovat v rozvoji a prohloubení spolupráce mezi parlamenty obou zemí.

Během své návštěvy jednala delegace v Hanoji s místopředsedou Národního shromáždění VN J.E. Uong Chu Luu, s předsedou Právního výboru Národního shromáždění VSR p. Nguyen Khac Dinhem, náměstkem ministra spravedlnosti p. Dinh Trung Tungem, náměstkem ministra veřejné bezpečnosti p. Le Quy Vuongem , zástupcem Nejvyššího prokurátora Tran Cong Phanem či místopředsedou Nejvyššího soudu VSR p. Nguyen Thuy Hienem. V rámci cesty do Hočiminova města se senátoři setkali k jednání i s místopředsedkyní Lidového výboru města pí. Truong Thi Anh.

Mimo témata podporující rozvoj a spolupráci obou zemí na parlamentní úrovni a možnost prohloubení obchodních vztahů se delegace detailně zaměřila zejména na odborná témata související s právní problematikou. Hlavním cílem všech setkání byl zájem na urychlení schvalovacího procesu u těch právních smluv, které upravují vztahy v oblastech jako je policejní spolupráce, vydávání odsouzených osob či boj proti organizovanému zločinu. Vzhledem k tomu, že členové české delegace jsou zároveň činní v komunální politice, zejména během setkání v Hočiminově městě tvořila výraznou část jednání i výměna zkušeností a hledání možností pro navázání spolupráce v této oblasti.