tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Martin Richtermoc
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslava státního svátku ČR v Hanoji

Dne 20. 11. 2017 uspořádalo Velvyslanectví ČR v Hanoji setkání s vietnamskou komunitou a krajany u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii.

Slavnostní setkání se konalo v restauraci Hoa Vien. Státní hymny ČR a Vietnamu symbolicky zazpívaly tzv. Chrastavské děti, tj. vůbec první generace vietnamských občanů, která odjela v 50. letech 20. století v raném věku do Chrastavy, tehdejšího Československa, za vzděláním. Dnes, ve věku přesahujícím 70 let, se tito úctyhodní občané Vietnamu s výbornou znalostí češtiny, těší povětšinou stále pevnému zdraví a nezdolnému životnímu elánu, což plně dokázali právě svým výkonem u příležitosti oslavy Státního svátku.

V úvodním projevu velvyslanec ČR ve Vietnamu Vítězslav Grepl zhodnotil rok 2017 z pohledu úspěšného rozvoje vzájemných česko-vietnamských vztahů a informoval o plánovaných akcích velvyslanectví na rok 2018 pro česky mluvící vietnamskou komunitu a krajany žijící ve Vietnamu.

Příjemná atmosféra setkání, kterého se účastnilo přes 150 hostů, byla umocněna živým vystoupením vietnamské hudební skupiny Ahoj, hrající české hity k poslechu i k tanci.

Velvyslanec ČR ve Vietnamu Vítězslav Grepl s manželkou, paní Renatou Greplovou a tzv. Chrastavskými dětmi

Velvyslanec ČR ve Vietnamu Vítězslav Grepl s manželkou, paní Renatou Greplovou a tzv. Chrastavskými dětmi

Projev velvyslance Grepla

Projev velvyslance Grepla

 

Zahájení setkání

Zahájení setkání

vystoupení kapely Ahoj

vystoupení kapely Ahoj