tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Hanoji
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijetí velvyslance České republiky rektorem Vietnamské státní university

Dne 3. dubna 2017 přijal velvyslance Vítězslava Grepla rektor Vietnamské státní university v Hanoji (VNU) Prof. Nguyen Kim Son. Šlo o první vzájemné setkání obou představitelů po nástupu velvyslance V.Grepla do funkce.

Rektor N.K.Son představil VNU jako nejstarší a nejprestižnější universitu ve Vietnamské socialistické republice zahrnující celkem 7 vysokých škol, 7 vědeckých výzkumných institucí a 2 vzdělávací centra. Vyzdvihl tradiční velmi dobrou spolupráci mezi oběma zeměmi v oblasti školství a připomněl, že mnoho vietnamských občanů studovalo v někdejším Československu a řada dalších nyní studuje v České republice. Rektor Son zdůraznil, že o kvalitě jimi nabytého vzdělání svědčí skutečnost, že mnoho absolventů českých vysokých škol nyní zastává ve Vietnamu významné postavení ve státním aparátu i v soukromé sféře.

Velvyslanec V.Grepl nastínil možnosti dlouhodobé spolupráce mezi Českou republikou a Vietnamem, které nabízí rámec Ujednání mezi ministerstvy školství obou zemí, a vyjádřil zájem o společné projekty mezi VNU a zastupitelským úřadem ČR v Hanoji například v oblasti mezinárodních vztahů, historie, ekonomiky, literatury, filmu či výtvarného umění. Velvyslanec se rovněž vyslovil pro rozpracování projektů, které by mohly být vhodným obsahem rámce oslav nadcházejícího 100. výročí vzniku Československa a 25. výročí vzniku České republiky, a připomněl již dlouhodobě úspěšně probíhající spolupráci VNU s Karlovou universitou v řadě oborů.

Na závěr představil rektor VNU velvyslanci České republiky Síň universitních tradic, zachycující historii VNU, jejích nejvýznamnějších absolventů a vzácných návštěvníků z celého světa.

Jednání velvyslance Grepla s rektorem Vietnamské státní university v Hanoji

Jednání velvyslance Grepla s rektorem Vietnamské státní university v Hanoji