tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Hanoji
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijetí velvyslance rektorem USSH

Dne 10. března 2017 přijal velvyslance  České republiky Vítězslava Grepla rektor University sociálních a humanitních studií v Hanoji (USSH) Prof.Dr. Pham Quang Minh. Šlo o první vzájemné setkání, které mělo za cíl zjistit reálné možnosti spolupráce a indikovat zájmy a potřeby obou stran. Rektor Minh seznámil velvyslance s historií university a profilem jejích fakult a studentů a vyzdvihl některé její významné absolventy. Velmi pochvalně se rovněž vyjádřil o dlouhodobé spolupráci s Universitou Karlovou v Praze a připomněl úzké kontakty některých jejích fakult, např. v oblasti literární vědy, překladatelství, lingvistiky, historie, psychologie či vietnamistiky.
 

Velvyslanec Grepl ocenil spolupráci USSH a Karlovy university a vzhledem k humanitnímu zaměření USSH požádal o indikování možných oblastí spolupráce USSH a zastupitelského úřadu České republiky v Hanoji. V této souvislosti navrhl např. literární kolokvium k historii české literatury, přednášku k překladům českých autorů do vietnamštiny a představení významných vietnamských překladatelů českých autorů. Velvyslanec rovněž navrhl uspořádání prezentací o České republice na vybraná témata, jako např. historie, politiky či kultury. Velmi vhodným rámcem pro takové prezentace bude rok 2018, kdy si budeme připomínat 100. výročí vzniku Československa, resp. 25. výročí vzniku České republiky.

Prof.Dr. Pham Quang Minh přislíbil maximální podporu akademické části programu oslav 100. výročí vzniku Československa a ujistil velvyslance Vítězslava Grepla, že o programy k české státnosti a bohaté historii a kultuře České republiky a jejích tradic bude na USSH vždy dostatek opravdových zájemců a podporovatelů.

Přijetí velvyslance České republiky rektorem University sociálních a humanitních studií v Hanoji probíhalo v oboustranně velmi přátelské a vstřícné atmosféře a je příslibem velmi dobré nadcházející spolupráce.

Velvyslanec Grepl s rektorem University sociálních a humanitních studií v Hanoji Prof.Dr. Pham Quang Minh

Velvyslanec Grepl s rektorem University sociálních a humanitních studií v Hanoji Prof.Dr. Pham Quang Minh

 

Velvyslanec Grepl jednal s rektorem University sociálních a humanitních studií v Hanoji Prof.Dr. Pham Quang Minh

Velvyslanec Grepl jednal s rektorem University sociálních a humanitních studií v Hanoji Prof.Dr. Pham Quang Minh