tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Hanoji
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt na rovnoprávnost žen úspěšně ukončen

Projekt přispěl k šíření povědomí o tématu genderové rovnoprávnosti, na jehož propagaci škola nemá jinak prostředky. Pozitivní dopad je reálně očekáván u dalších desítek až stovek žáků a členů jejich rodin.

Dne 18. 10. 2017 provedl zástupce velvyslance Lukáš Musil monitoring transformačního projektu „Awareness Raising Campaign on Gender Equality in Gang Thep High Shool 2017“, resp. jeho závěrečné části a vyhodnocení místním realizátorem v provincii Thai Nguyen. Poslední ze čtyř částí projektu, na který ČR přispěla, tvořil seminář a předání cen nejlepším ze stovek žáků, kteří se zapojili do soutěže. Akce, která byla ve znamení velmi dobré organizace, se účastnilo přes 800 žáků ze střední školy Gang Thep. Program měl za cíl upozornit na problémy se zacházením se ženami a jejich týráním v severních provinciích Vietnamu a na otázku rovnoprávnosti pohlaví. Studenti si vyměňovali vlastní zkušenosti a příběhy různými formami, četbou, výtvarnou soutěží i divadelním představením. 

Projekt hodnotí Velvyslanectví pozitivně, neboť přispěl k šíření povědomí o tématu genderové rovnoprávnosti, na jehož propagaci škola nemá jinak prostředky. Pozitivní dopad je reálně očekáván u dalších desítek až stovek žáků a členů jejich rodin. Provincie Thai Nguyen je známa nerovným zacházením se ženami i vysokou mírou zastoupení dívek, jejichž rodiče po ukončení povinné školní docházky považují jejich další vzdělávání za zbytečné.

Zástupce velvyslance při příležitosti cesty do Thai Nguyen navštívil rovněž někdejší rozvojový projekt ČR, výstavbu nemocnice pro hendikepovanou mládež.  Tato byla díky podpoře ve výši 46mil. Kč postavena Českou republikou v r. 1998, poslední příspěvek v rámci rozvojové spolupráce obdržela nemocnice od ČR v r. 2011 formou malého rozvojového projektu. Nemocnice stále funguje. Při vstupu do nemocnice se tato stále chlubí českou vlajkou a velkou nástěnkou s fotografiemi ze slavnostního otevření v r. 1998. Vybavení v nemocnici je z velké části původní, hrazené kdysi z prostředků rozvojové spolupráce ČR.

zdravotnické vybavení z prostředků rozvojové spolupráce ČR v dalším z projektů v Thai Nguyen

zdravotnické vybavení z prostředků rozvojové spolupráce ČR v dalším z projektů v Thai Nguyen

zástupce velvyslance Musil před nemocnicí postavenou ČR, Thai Ngyuen, Vietnam

zástupce velvyslance Musil před nemocnicí postavenou ČR, Thai Ngyuen, Vietnam