tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

První festival českého piva v Hanoji

Dne 16. listopadu 2015 se uskutečnil od 18:30 hod. v hanojské restauraci Hoa Vien poprvé v historii „Festival českého piva“. Akce se pořádala při příležitosti návštěvy předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha ve Vietnamu, který měl v úvodu proslov o bilaterálních vztazích i historii naší země.

Poté vystoupila česká swingová skupina „Blue Star“, která svou produkcí připomenula atmosféru 30. let minulého století v naší zemi. Festivalu se kromě české delegace ze Senátu a doprovodné podnikatelské mise pořádané Hospodářskou komorou ČR zúčastnilo více než 300 pozvaných hostů z řad diplomatů, ministerských úředníků a podnikatelů vč. distributorů a dovozců piva ve Vietnamu. Mezi nejváženější vietnamské hosty patřil náměstek ministra průmyslu a obchodu pan Do Thang Hai. Mediální pokrytí akce zajišťovala televizní stanice VTV4.

Na akci se sponzorsky podílela řada subjektů, zejména českých pivovarů a vietnamských výrobců a distributorů českého piva i další sponzoři mimo obor. Během festivalu byla hostům podávána česká točená piva (Pilsner Urquell, Budvar -  světlý i černý, Zubr), dvě točená piva z místní vietnamské produkce, která jsou vyráběna na českých technologiích s použitím sladu a chmelu z naší země: Goldmalt a Hoa Vien (ze stejnojmenné restaurace, která patří honorárnímu konzulovi ČR ve Vietnamu). Dále byla hostům nabízena česká lahvová piva: Original Czech Beer TAMPIER z pivovaru Nymburk, Praga Premium Pils, Czech Royal Beer a Primátor Náchod.

Další obrázky najdete na následujícím linku:

http://www.hoavien.vn/webapp/gallery_list.php?category_id=19

Česká swingová skupina "Blue Star" na pivním festivalu

Česká swingová skupina "Blue Star" na pivním festivalu

Jedno z pěti točených piv na festivalu

Jedno z pěti točených piv na festivalu

Pivní festival

Pivní festival