tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní návštěva prezidenta Vietnamské socialistické republiky v České republice

Ve dnech 10.-13. května 2015 vykoná prezident Vietnamské socialistické republiky J.E. Truong Tan Sang  s chotí státní návštěvu České republiky na základě pozvání prezidenta ČR  J.E. Miloše Zemana.
 

Na jeho cestu do ČR jej doprovází množství významných státních představitelů VSR i zástupci nejdůležitějších vietnamských obchodních společnostní.  V prezidentské delegaci tak je například místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí VSR Pham Binh Minh, ministr kultury, sportu a turismu VSR p. Hoang Tuan Anh, ministr a vedoucí Kanceláře prezidenta VSR p. Dao Viet Trung a několik dalších náměstků ministrů.

Během své první cesty do ČR se prezident VSR setká k jednáním nejen s prezidentem ČR, ale i s dalšími vrcholnými představiteli české politiky, veřejného života či samosprávy a rovněž i se zástupci vietnamské národnostní menšiny. V rámci návštěvy ČR plánuje prezident VSR kromě Prahy navštívit i Karlovy Vary.

Státní návštěva se uskutečňuje v historickém roce, na který připadá 65. výročí navázání vzájemných diplomatických styků mezi oběma zeměmi. Hlavním tématem jednání tak bude nejen rozšíření tradičně dobré spolupráce mezi ČR a VSR, ale zejména hledání příležitostí pro další rozvoj obchodních a investičních příležitostí. Vietnam má v obchodní oblasti investorům zcela jistě mnoho co nabídnout, o čemž se budou moci přesvědčit účastníci česko-vietnamského podnikatelského semináře, který prezidenti obou zemí slavnostně zahájí dne 11. května 2015 na pražském Žofíně.

Po skončení státní návštěvy ČR odletí prezident VSR na oficiální návštěvu Ázerbajdžánu.