tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast Velvyslanectví ČR ve Vietnamu na Charitativním bazaru v Hanoji

Dne 27. listopadu 2016 se v Hanoji uskutečnil další ročník již tradičního Charitativního bazaru, který pravidelně organizuje Hanoi International Women's Club.

V den konání se po několika dnech chladného počasí konečně vyčasilo a modré nebe a příjemné teploty přilákaly na akci velké množství účastníků z řad Vietnamců i cizinců, kteří ve Vietnamu dlouhodobě žijí či pracují.

Tak jako v předchozích letech se charitativní akce zúčastnilo i Velvyslanectví ČR v Hanoji. Z důvodu zviditelnění členských zemí V4 bylo rozhodnuto o otevření společného stánku ČR, Slovenska, Polska a Maďarska pod názvem „Taste of Central Europe“. Prezentaci tradičních českých jídel a dezertů, jako jsou například řízek s bramborovým salátem či zdobené perníčky připravili vlastními silami nejen zaměstnanci zastupitelského úřadu a jejich rodinní příslušníci, ale s přípravou pomohli i vietnamští pracovníci zastupitelského úřadu.

Pravděpodobně největší počet návštěvníků bazaru však k našemu stánku přilákal prodej českého piva a nabídka zmrzliny. Pivo i zmrzlinu dodaly na akci české a vietnamské firmy působící v Hanoji.

Výtěžek celé akce použije organizátor na několik charitativních projektů ve Vietnamu.

Vzhledem k velkému úspěchu akce plánuje naše velvyslanectví účast i v příštím roce.