tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Grepl jednal s ministrem kultury, sportu a turistiky

Ministr kultury, sportu a cestovního ruchu Vietnamu Nguyen Ngoc Thien přijal dne  23.3.2017 velvyslance Vítězslava Grepla u příležitosti jeho nástupu do funkce. Během přijetí byly diskutovány možnosti rozvoje spolupráce mezi ČR a Vietnamem ve všech oblastech spravovaných ministerstvem. Ministr Thien také potvrdil připravenost pokračovat v jednáních s ministryní pro místní rozvoj ČR Karlou Šlechtovou o spolupráci v oblasti cestovního ruchu v průběhu její nadcházející návštěvy Vietnamu v červnu 2017.
 

Ministr kultury, sportu a cestovního ruchu Nguyen Ngoc Thien poblahopřál velvyslanci Greplovi k nástupu do funkce a přislíbil poskytnout českému velvyslanectví veškerou asistenci svého resortu při realizaci kulturních akcí, akcí na podporu cestovního ruchu a spolupráce v oblasti sportu. Ministr Thien připomenul svou poslední návštěvu ČR v červnu 2016, během které se setkal s ministrem kultury a ministryní pro místní rozvoj ČR a vyjádřil připravenost pokračovat v jednáních s MMR ČR o dalších krocích k podpoře oboustranného cestovního ruchu.

Velvyslanec Grepl při jednání s ministrem Thienem zdůraznil, že spolupráce v kultuře, sportu a turistice tvoří stále důležitější část česko-vietnamských vzájemných vztahů, zejména poté, co byla upravena novou Dohodou o spolupráci v oblasti kultury, školství, vědy, mládeže a sportu podepsanou v Hanoji v listopadu loňského roku. Velvyslanec Grepl bude usilovat o to, aby možnosti, které dohoda dává, naplnily vzájemnou spolupráci dalším novým obsahem. Jak ve Vietnamu, tak v ČR probíhá velké množství kulturních akcí zaměřených na vzájemné poznávání kultur obou zemí. Kulturní spolupráci navíc usnadňuje početná vietnamská komunita v ČR, těšící se postavení uznané národnostní menšiny, a velké množství občanů Vietnamu s vřelým vztahem k ČR.

České velvyslanectví v Hanoji připravuje v tomto roce řadu kulturních akcí ve Vietnamu. Například účast na filmovém festivalu EU, prezentaci českých animovaných filmů, prezentaci současné české literatury, výstavu české grafiky a vydání dvou knih českých autorů ve vietnamštině. V roce 2018, na který připadá 100. výročí založení Československa a 25. výročí vzniku ČR, bude české velvyslanectví pořádat větší množství kulturních a prezentačních akcí v rámci „Roku české kultury ve Vietnamu“.

Podpora cestovního ruchu mezi oběma zeměmi bude jednou z priorit činnosti českého velvyslanectví v Hanoji v následujících letech. Dokladem zájmu o dynamičtější rozvoj turistického ruchu mezi ČR a Vietnamem bude návštěva ministryně pro místní rozvoj ČR, která má ve své agendě také cestovní ruch. Ministryně bude součástí delegace prezidenta ČR, který navštíví Vietnam v červnu 2017.

V oblasti sportu byla zmíněna dlouhá sportovní tradice ČR a zájem vietnamské strany využít bohatých českých zkušeností při rozvoji některých sportovních disciplín ve Vietnamu, zejména tenisu a fotbalu.

 

Jednání velvyslance Grepla s ministrem kultury, sportu a turistiky

Jednání velvyslance Grepla s ministrem kultury, sportu a turistiky

Velvyslanec Grepl daroval ministrovi kultury, sportu a turistiky Vietnamu český křišťál

Velvyslanec Grepl daroval ministrovi kultury, sportu a turistiky Vietnamu český křišťál