tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Grepl předal pověřovací listiny do rukou prezidenta Quanga

Dne 8.3.2017 předal velvyslanec Vítězslav Grepl pověřovací listiny do rukou prezidenta Vietnamské socialistické republiky Tran Dai Quanga. Po krátkém formálním ceremoniálu následovalo půlhodinové přijetí, během něhož obě strany poukázaly na velmi dobrou úroveň vzájemných vztahů.
 

Vietnamský prezident v průběhu jednání pogratuloval velvyslanci Greplovi k zahájení jeho mise ve Vietnamu a popřál mu úspěch v jeho nadcházejícím působení. Vzájemné vztahy označil za vynikající a připomenul dlouhou tradici spolupráce obou zemí.  Současnou úroveň vzájemných vztahů lze podle prezidenta Quanga chápat jako partnerství v mnoha oblastech spolupráce (politické, ekonomické, bezpečnostní a obranné atd.). Politické vztahy charakterizuje vysoká frekvence vrcholných návštěv oběma směry. Prezident Quang vyjádřil potěšení nad plánovanou návštěvou prezidenta Zemana ve Vietnamu, kterého je připraven přivítat ve dnech 6.-9.6.2017. Prezident Quang zdůraznil také důležitou roli vietnamské komunity v ČR pro rozvoj bilaterálních vztahů.

            Velvyslanec Grepl v průběhu setkání s vietnamským prezidentem označil vzájemné vztahy za vynikající a nezatížené jakýmikoliv tématy, která by bránila jejich dalšímu rozvoji. Připomenul, že od roku 1950 obě země spojují dlouhodobě přátelské a pevné vztahy založené na vzájemné důvěře, porozumění a podpoře jak v těžkých, tak dobrých časech. Výrazem toho je skutečnost, že kolem 300 000 Vietnamců získalo v naší zemi vzdělání a pracovní zkušenost, přičemž téměř 100 000 Vietnamců žije v ČR dlouhodobě či trvale. Jedná se tak o třetí největší vietnamskou komunitu v Evropě, po Francii a Německu. Velvyslanec Grepl zdůraznil, že ČR chce dále rozvíjet oblast politických, obchodních a ekonomických vztahů, investiční aktivity, spolupráci v obraně, školství, zdravotnictví, turistice a životním prostředí.

Velvyslanec Grepl předává pověřovací listiny do rukou prezidenta Quanga

Velvyslanec Grepl předává pověřovací listiny do rukou prezidenta Quanga

Společné foto se zástupci vietnamské prezidentské kanceláře a českého velvyslanectví

Společné foto se zástupci vietnamské prezidentské kanceláře a českého velvyslanectví