tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Hanoji
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava “Baťa-Zlín-Czechoslovakia“ na Univerzitě Ton Duc Thang

V rámci oslav 100. výročí založení Československa připravilo Velvyslanectví ČR v Hanoji ve spolupráci s Univerzitou Ton Duc Thang v Ho Či Minově Městě prezentaci výstavy věnované osobnosti Tomáše Bati a jeho vlivu na ekonomický a politický vývoj Československa v prvních letech samostatnosti.

Výstava byla slavnostně otevřena dne 13.4.2018 náměstkem ministra průmyslu a obchodu ČR Vladimírem Bärtlem v prostorách Univerzity Ton Duc Thang (TDTU) za přítomnosti více než stovky studentů a pedagogů. Náměstek Bärtl ve svém úvodním projevu vyzdvihnul význam Tomáše Bati pro československou ekonomiku a pro formování nezávislého demokratického Československa. Zástupce rektora TDTU následně připomenul tradici spolupráce mezi ČR a Vietnamem a zejména dynamický růst společných vzdělávacích projektů TDTU s českými univerzitami, který vyústil ve vznik „Centra Tomáše Bati“ na TDTU v roce 2015.

Po slavnostním zahájení výstavy následovala přednáška náměstka Bärtla pro studenty ekonomické fakulty TDTU věnovaná historii a současnosti česko-vietnamských ekonomických vztahů.

Výstava „Baťa-Zlín-Czechoslovakia“ s podtitulkem „Masaryk’s Democracy - Baťa’s Prosperity“ bude umístěna ve vestibulu univerzity Ton Duc Thang do 27.4.2018.

Galerie


TDTU