tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva delegace Kontrolního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Ve dnech 19. – 24. dubna 2015 navštívila Vietnam delegace Kontrolního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Vedoucím poslanecké delegace byl předseda Kontrolního výboru PSP ČR Vladimír Koníček a dalšími členy delegace byl místopředseda výboru Štěpán Stupčuk, místopředseda výboru Jiří Štětina a předseda podvýboru Roman Kubíček.

Cesta byla realizována na základě pozvání vedení Finančního a rozpočtového výboru Národního shromáždění VSR, kteří již ČR navštívili a měli zájem pokračovat v rozvoji a prohloubení spolupráce mezi parlamenty obou zemí. Návštěva proběhla symbolicky v roce 2015, na které připadá 65. výročí navázání vzájemných diplomatických styků mezi ČR a VSR. V rámci oslav tohoto výročí probíhá množství vzájemných návštěv na různých úrovních státní správy a samosprávy, jejichž cílem je nejen navázání na dlouhodobou tradici partnerství obou zemí, ale zároveň i určení oblastí pro investiční a podnikatelské příležitosti pro firmy z ČR.

Během své návštěvy jednala v Hanoji delegace s místopředsedou Národního shromáždění VN J.E. Huynh Ngoc Son, s předsedou Finančního a rozpočtového výboru Národního shromáždění VSR p. Phung Quoc Hien, náměstkem ministra financí p. Do Hoang Anh Tuan či místopředsedou Nejvyššího kontrolního úřadu VSR. V rámci cesty do města Danang se poslanci setkali k jednáním i s místopředsedou Lidového výboru města Danang či vedením oblastního Kontrolního úřadu VSR.