español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kuba oznámila termín konání 38. ročníku všeobecného veletrhu FIHAV v Havaně

Kubánský ministr zahraničního obchodu a zahraničních investic Rodrigo Malmierca Díaz oznámil termín 38. ročníku všeobecného veletrhu FIHAV v Havaně. Letošní veletrh by se měl konat ve dnech 14. - 18. listopadu 2022 v prostorách veletržního areálu ExpoCuba, kde se v 25 pavilonech představí řada vystavovatelů z Kuby a ze zahraničí. Veletrh se bude konat po dvouleté pauze, kdy nebylo možné ho z důvodu pandemie uspořádat.
 

Tradiční kubánský veletrh FIHAV je nepochybně jednou z největších obchodních událostí a příležitostí pro české exportéry nejen na Kubě ale i v Latinské Americe. Účastníci veletrhu budou mít příležitost navázat a rozvíjet obchodní kontakty, vést obchodní jednání, účastnit se seminářů a konferencí. Součástí veletrhu FIHAV 2022 by měl být 5. ročník Investičního fóra, v rámci kterého budou představeny aktuální investiční příležitosti na Kubě a proběhnou bilaterální jednání.

Česká republika má v plánu se veletrhu FIHAV 2022 účastnit formou oficiální expozice ČR, kterou organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.  

Velvyslanectví České republiky v Havaně dlouhodobě přispívá k rozvoji českého exportu na složitém kubánském trhu a u příležitosti letošního ročníku veletrhu FIHAV uspořádá doprovodný projekt na podporu ekonomické diplomacie (PROPED).

Pro více informací o veletrhu doporučujeme sledovat stránky ProCuba, kde by měly být postupně sdíleny konkrétnější informace:

https://www.procuba.cu/en/home/

https://www.facebook.com/procuba/