español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19: Bahamy - aktuální informace pro vstup

Zde informujeme o podmínkách vstupu na Bahamské ostrovy v souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na webu MZV ČR: 

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/omezeni_dopravy_koronavirus.html


2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Nouzový stav byl v platnosti do konce června 2020. Vstup na území Baham od 1. července možný. V omezené míře začíná fungovat mezinárodní doprava.


3. DOPRAVA:

Vzhledem k tomu, že od otevření hranic 1. 7. došlo k nárůstu případů, bylo dne 19. 7. oznámeno zavedení nových cestovních opatření. Mezinárodní komerční lety a plavidla přepravující cestující nebudou mít od půlnoci 22. 7. povolen vstup na Bahamy s výjimkou komerčních letů z Kanady, Velké Británie a EU. Hranice na ostrově Grand Bahama budou od půlnoci 22. 7. kompletně uzavřeny pro všechny příchozí i odchozí lety a námořní plavidla s výjimkou mimořádných událostí a přepravy základních služeb a zboží. Bahamasair okamžitě ukončí odlety do USA. Povoleny by měly být soukromé mezinárodní lety, rekreační plavidla a jachty. Všichni cestující na Bahamy se při vstupu do země musí prokázat negativním testem PCR vydaným akreditovanou laboratoří ne starším 10 dnů. Přijíždějící osoby musí mít pro vstup do země schválené zdravotní vízum. Obyvatelé Baham a rezidenti, kteří nedisponují negativním testem, se musí po vstupu na území podrobit 14denní karanténě prostřednictvím aplikace Hubbcat Monitoring App. Cestování uvnitř země omezeno nebude.

4. OPATŘENÍ:

Nouzový stav skončil k 30. 6. I přesto vzhledem k nárůstu případů dochází od 20. 7. ke znovuobnovení zákazu vycházení na ostrově Grand Bahama v časech od 19:00 do 5:00. S účinností od 20. 7. budou všechny veřejné a soukromé pláže, parky a restaurace uzavřeny.


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Veškeré vládní informace ke Covid-19 na Bahamách lze nalézt na webové stránce:

https://covid19.gov.bs/