español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19: Bahamy - aktuální informace pro vstup

Zde informujeme o podmínkách vstupu na Bahamské ostrovy v souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY A NÁVRAT:

„Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav na dobu 30 dnů od 00:00 hodin dne 27. února 2021.

Vycestování z ČR (mimo nezbytné, naléhavé a neodkladné cesty) je zakázáno do 11 zemí světa s extrémním rizikem nákazy COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronavirus SARS-CoV-2 dle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví 

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Cesta na Bahamy je možná. Dostupnost mezinárodních a vnitrostátních letů je však omezená. Cestující na Bahamy se musí prokázat negativním PCR testem ne starším 5 dnů a musí být držiteli platného zdravotního víza, o které je možné požádat na stránkách https://travel.gov.bs/. Cestující, kteří budou pobývat na Bahamách déle než pět dní, mají povinnost 5. den pobytu podstoupit antigenní rychlotesty, jejichž výsledky musí být předloženy ministerstvu zdravotnictví online formou.


3. DOPRAVA:

Autobusy a taxi mohou být obsazeny pouze z 50 %.

4. OPATŘENÍ:

V platnosti je výjimečný stav a zákaz vycházení na většině ostrovů v čase od 22:00 do 05:00. Platí povinnost nosit roušku na veřejných místech.


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Veškeré vládní informace ke Covid-19 na Bahamách lze nalézt na webové stránce:

https://covid19.gov.bs/