español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19: Bahamy - aktuální informace pro vstup

Zde informujeme o podmínkách vstupu na Bahamské ostrovy v souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19.

 

1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Cesta na Bahamy je možná. Dostupnost mezinárodních a vnitrostátních letů je však omezená. Cestující na Bahamy musí být držiteli platného zdravotního víza, o které je možné požádat na stránkách https://travel.gov.bs/. Pro získání tohoto víza je nutné disponovat negativním PCR testem provedeném max. 5 dnů před vstupem na Bahamy, a to i pro očkované osoby. Negativní PCR test je nutný i pro přesun mezi některými ostrovy v rámci Bahamského společenství. Povinnost testování platí i pro děti od 2 let.
5. den pobytu jsou turisté podrobeni dalšímu testování (PCR nebo antigenní test), výjimku z tohoto testování mají očkované osoby.


Všichni návštěvníci mají povinnost mít zdravotní pojištění na COVID-19, které je součástí cestovního zdravotního víza. Pojištění se vztahuje na cestující po celou dobu jejich pobytu na Bahamách.

2. DOPRAVA:

Autobusy a taxi mohou být obsazeny pouze z 50 %.


3. OPATŘENÍ:

V platnosti je výjimečný stav a zákaz vycházení na většině ostrovů v čase od 22:00 do 05:00. Platí povinnost nosit roušku na veřejných místech.

 

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Další informace o testování na COVID-19 na Bahamách získáte na webu https://covid19.gov.bs/, případně pak na místním Ministerstvu zdravotnictví na čísle: +1 (242) 502-7832 nebo prostřednictvím emailu: COVID19@bahamas.gov.bs.

 

5. NÁVRAT DO ČR:

Bahamy spadají do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy Covid-19. Podmínky návratu do ČR naleznete zde: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/podminky_navratu_do_cr_ze_zahranici.html