español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - aktuální podmínky cestování na Bahamy a návratu do ČR

VSTUP NA ÚZEMÍ BAHAM

Cestující na Bahamy musí mít zdravotní vízum, o které je možné požádat na stránkách https://travel.gov.bs/. Pro získání zdravotního víza je potřeba negativní PCR test provedený max. 72 hodin před vstupem na Bahamy, u očkovaných postačí test antigenní.

Všichni návštěvníci mají navíc povinnost mít zdravotní pojištění na COVID-19, které je součástí podmínek udělení cestovního zdravotního víza. Pojištění musí být platné po celou dobu pobytu na území.

Od 3. září 2021 musí všichni cestující výletních lodí, včetně soukromých destinací, disponovat očkovacím certifikátem. Výjimkou jsou děti do 12 let a cestující s potvrzením od lékaře o nemožnosti podstoupení očkování ze zdravotních důvodů.

Kromě platného certifikátu s poslední dávkou min. 14 dní před příjezdem musí cestující výletních lodí předložit negativní PCR nebo antigenní test. Upozorňujeme, že společnosti můžou uplatňovat různá pravidla v souvislosti s testováním a proticovidovými opatřeními.


OČKOVANÉ OSOBY

S účinností od 27. prosince 2021 musí očkované osoby cestující na Bahamy předložit negativní test na COVID-19 (antigenní nebo PCR) ne starší 72 hodin.

Negativní test (antigenní nebo PCR) je nutný i pro přesun mezi některými ostrovy v rámci Bahamského společenství (s výjimkou cestujících z ostrovů New Providence, Paradise Island a Grand Bahama).

Bahamská vláda uznává očkování pouze od společností AstraZeneca (Vaxzevria/Covishield), Janseen (Johnson & Johnson), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Moderna (Spikevax), Sinopharm, Covaxin a Sinovac.


TESTOVANÉ OSOBY

Neočkované osoby se při příjezdu na Bahamy musí prokázat negativním PCR testem. Během pobytu jsou navíc monitorovány a musí každý den po dobu 14 dní (pokud jejich pobyt není kratší) vyplňovat online zdravotní dotazník.

Negativní PCR test je nutný i pro přesun mezi některými ostrovy v rámci Bahamského společenství (s výjimkou cestujících z ostrovů New Providence, Paradise Island a Grand Bahama).


OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

Pro osoby s prodělaným covidem neplatí žádné výjimky nebo speciální pravidla.


DĚTI

Výjimkou z povinnosti předložení negativního testu při příjezdu na Bahamy jsou děti do 2 let. Děti ve věku od 2 do 11 musí předložit negativní PCR nebo antigenní test. Děti od 12 let musí předložit negativní PCR test, v případě očkovaných dětí postačí test antigenní.


PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Cestující na Bahamy musí mít zdravotní vízum, o které je možné požádat na stránkách https://travel.gov.bs/. Žádost je zpravidla vyřízena do 48 hodin.

Formulář musí zvlášť vyplnit všichni cestující od 18 let věku. Nezletilí cestující se vepisují do formuláře svých zákonných zástupců/rodičů.

Zdravotní vízum se uděluje v délce max. 30 dní. Poplatek za vízum se odvíjí od délky pobytu a také od přítomnosti či absence očkování.


PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Platí povinnost nosit roušku a dodržovat rozestupy na všech veřejných místech. Autobusy a taxi mohou být obsazeny pouze z 50 %.

Při pobytu na pláži není nutné na sobě mít roušku. Je nutné si ji nasadit při příchodu a odchodu z pláže.


POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Při nákaze covidem se obraťte na nejbližší zdravotní centrum. Nejprve se provádí antigenní test, v případě pozitivity potvrzující PCR test. Seznam testovacích center na Bahamách najdete na https://www.bahamas.com/travelupdates


UŽITEČNÉ KONTAKTY

COVID web: https://covid19.gov.bs/

Ministerstvo zdravotnictví Baham: email: COVID19@bahamas.gov.bs, tel: +1 (242) 502-7832

Velvyslanectví České republiky v Havaně: https://www.mzv.cz/havana


PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky