español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19: Dominikánská republika - aktuální informace pro vstup

Zde informujeme o podmínkách vstupu do Dominikánské republiky v souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19.

 

1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Dominikánská republika je pro turisty otevřená a letecké spojení na ostrov je funkční.

Podmínky vstupu:

Pro vstup do země není vyžadován negativní PCR test. Po příletu do země probíhají na letištích kontroly teploty cestujících a namátkové kontroly pomocí rychlotestů. Pokud bude mít cestující cerifikát o očkování, rychlotestu podroben nebude. Jiné podmínky platí pro cestující z vysoce rizikových zemí (Indie, Jižní Afrika, Brazílie, Velká Británie). Před příletem a odletem je třeba vyplnit elektronický zdravotní formulář na webu eTicket .

2. DOPRAVA:

Veřejná doprava funguje pouze přes den a může být obsazena pouze z 60 % své kapacity.


3. OPATŘENÍ:

V zemi je stále platný výjimečný stav. Od 11. 1. 2021 platí zákaz vycházení od pondělí do pátku v hodinách od 19:00 do 05:00 a v sobotu, neděli a ve svátky již od 17:00 do 05:00. Na veřejných místech je povinné nosit roušku. Bary, noční kluby, tělocvičny jsou zavřené. Konání veřejných kulturních, uměleckých a sportovních akcí je zakázáno. Restaurace mohou prodávat jídlo pouze s sebou. Parky mohou být využívány jen ke sportovním účelům a ne ke shlukování osob.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo veřejného zdraví Dominikánské republiky:  http://www.msp.gob.do/web/

5. NÁVRAT DO ČR:

Dominikánská republika spadá do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy Covid-19. Podmínky návratu do ČR naleznete zde: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/podminky_navratu_do_cr_ze_zahranici.html

Pro nalezení nejbližšího testovacího centra lze konzultovat například přehlednou databázi Americké ambasády v Santo Domingo.