español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Dominikánské republiky a návratu do ČR

VSTUP NA ÚZEMÍ DOMINIKÁNSKÉ REPUBLIKY

Dominikánská republika je pro turisty otevřená a letecké spojení na ostrov je funkční. Od 17. 2. dochází k rozvolnění proticovidových opatření a zrušuje se povinnost nošení roušek na veřejných prostranstvích a v hromadné dopravě.

Pro vstup z většiny zemí (Česká republika, Spojené státy, Kanada, Argentina, Mexiko, Chile, Kolumbie, Panama, Francie, Německo, Itálie, Rusko, Portoriko atd.) není vyžadován negativní test ani očkovací certifikát.

Cestující z vysoce rizikových zemí (Spojené království, Demokratická republika Kongo, Svatý Vincenc a Grenadiny, Senegal, Sýrie, Švédsko, Thajsko, Tunisko) musí předložit negativní PCR test ne starší než 72 hodin nebo certifikát s ukončeným očkováním nejméně 3 týdny před vstupem na území. To platí jak pro občany těchto zemí, tak pro turisty, kteří v nich v posledních 14 dnech pobývali. Opatření se nevztahuje na děti mladší 5 let.

Cestujícím ze zemí jižní Afriky (Jihoafrická republika, Botswana, Lesotho, Namibie, Svazijsko, Angola) není umožněn vstup na území. Opatření se vztahuje jak na občany těchto zemí, tak na turisty, kteří v nich v posledních 14 pobývali.

Pro vstup ze Španělského království je rovněž vyžadován negativní PCR nebo antigenní test ne starší než 72 hodin nebo certifikát s ukončeným očkováním nejméně 2 týdny před vstupem na území. Opatření se vztahuje jak na občany těchto zemí, tak na turisty, kteří v nich v posledních 14 pobývali. Nevztahuje se na děti mladší 7 let.

Na letišti probíhají namátkové dechové testy na přítomnost viru. Výjimkou z namátkových testů jsou děti mladší 5 let a cestující, kteří mají nejméně 3 týdny od poslední dávky očkování, nebo kteří disponují negativním PCR testem z posledních 72 hodin.

Všem cestujícím je při vstupu změřena teplota. Cestující, kteří vykazují symptomy nemoci nebo jejichž výsledek testu je pozitivní, jsou izolováni a odvezeni do státních center.


OČKOVANÉ A TESTOVANÉ OSOBY

Pro vstup z České republiky není vyžadován negativní test ani očkovací certifikát.

Pro ubytování v hotelech, turistických rezortech a služeb v jejich rámci není vyžadován negativní test ani očkovací certifikát.

Nicméně pro vstup do restaurací, barů, diskoték, obchodů, posiloven a jiných služeb mimo hotelové resorty je nutné se prokázat dokladem totožnosti a očkovacím certifikátem nebo negativním PCR testem ne starším než 7 dní.


OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

Dominikánská republika neuznává potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19 jako ekvivalent certifikátu či PCR testu.


DĚTI

Dětem do 5 let nejsou prováděny namátkové testy na letišti. Děti do 5 let přijíždějící z rizikových zemí a děti do 7 let přijíždějící ze Španělska nemusí předkládat certifikát ani negativní výsledek testu.


PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Před příletem i odletem z území musí všichni cestující vyplnit elektronický zdravotní formulář na webu eTicket. Formulář je dostupný v angličtině, španělštině, francouzštině, italštině, němčině, portugalštině a ruštině. 


PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Dominikánská republika ve čtvrtek 17. 2. 2022 ukončila všechna omezení týkající se šíření epidemie koronaviru, včetně povinnosti nošení roušek na veřejných prostranstvích a v hromadné dopravě.

Pláže, letiště i přístavy jsou otevřené v běžném režimu.

Od 11. října 2021 je zrušen zákaz vycházení a omezení svobody pohybu a shromažďování.


POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Pro nalezení nejbližšího testovacího centra doporučujeme konzultovat přehlednou databázi Americké ambasády v Santo Domingo. Testování probíhá ve městech Santo Domingo, Punta Cana – Bávaro, San Pedro de Macorís, Bonao, Cotui, San Francisco de Macorís, Puerto Plata, Nagua, Santiago de los Caballeros, Tenares.

Osoby nakažené koronavirem jsou izolovány ve státních centrech, délka karantény není stanovena.


UŽITEČNÉ KONTAKTY

Ministerstvo veřejného zdraví Dominikánské republiky:  http://www.msp.gob.do/web/

Ministerstvo turismu Dominikánské republiky: https://www.godominicanrepublic.com/newsroom/coronavirus/

Velvyslanectví České republiky v Havaně: https://www.mzv.cz/havana


PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky