español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19: Dominikánská republika - aktuální informace pro vstup

Zde informujeme o podmínkách vstupu do Dominikánské republiky v souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19.

 

1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Dominikánská republika je pro turisty otevřená a letecké spojení na ostrov je funkční.

Podmínky vstupu:

Pro vstup do země není vyžadován negativní PCR test. Po příletu do země probíhají na letištích kontroly teploty cestujících a namátkové kontroly pomocí rychlotestů. Pokud bude mít cestující cerifikát o očkování, rychlotestu podroben nebude. Cestující z vysoce rizikových zemí (např. Velká Británie, Indie, Španělsko, Švédsko) se musí před vstupem do země prokázat negativním PCR testem nebo certifikátem o očkování. Před příletem a odletem je třeba vyplnit elektronický zdravotní formulář na webu eTicket .

2. DOPRAVA:

Veřejná doprava funguje pouze přes den a může být obsazena pouze z 60 % své kapacity.


3. OPATŘENÍ:

V zemi je stále platný výjimečný stav. Zákaz vycházení platí od od 23:00 do 05:00, výjimku mají turisté při přepravě na/z letiště. Na veřejných místech je povinné nosit roušku. Restaurace mohou přijímat zákazníky do 50% své kapacity s maximálním počtem 6 osob u jednoho stolu. Konání veřejných kulturních, uměleckých a sportovních akcí je zakázáno. Parky mohou být využívány jen ke sportovním účelům a ne ke shlukování osob. Pláže jsou přístupné za podmínky dodržování rozestupů.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo veřejného zdraví Dominikánské republiky:  http://www.msp.gob.do/web/

5. NÁVRAT DO ČR:

Dominikánská republika spadá do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy Covid-19. Podmínky návratu do ČR naleznete zde: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/podminky_navratu_do_cr_ze_zahranici.html

Pro nalezení nejbližšího testovacího centra lze konzultovat například přehlednou databázi Americké ambasády v Santo Domingo.