español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19: Dominikánská republika - aktuální informace pro vstup

Zde informujeme o podmínkách vstupu do Dominikánské republiky v souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY A NÁVRAT:

„Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav na dobu 30 dnů od 00:00 hodin dne 27. února 2021.

Vycestování z ČR (mimo nezbytné, naléhavé a neodkladné cesty) je zakázáno do 11 zemí světa s extrémním rizikem nákazy COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronavirus SARS-CoV-2 dle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví 

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.

 

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Letecké spojení na ostrov je funkční. Pro vstup do země není vyžadován negativní PCR test. Po příletu do země probíhají na letištích kontroly teploty cestujících a namátkové kontroly pomocí rychlotestů. Před příletem a odletem je třeba vyplnit elektronický zdravotní formulář na adrese: https://eticket.migracion.gob.do/.


3. DOPRAVA:

Veřejná doprava funguje pouze přes den a může být obsazena pouze z 60 % své kapacity.


4. OPATŘENÍ:

V zemi je stále platný výjimečný stav. Od 11. 1. 2021 platí zákaz vycházení od pondělí do pátku v hodinách od 19:00 do 05:00 a v sobotu, neděli a ve svátky již od 17:00 do 05:00. Na veřejných místech je povinné nosit roušku. Bary, noční kluby, tělocvičny jsou zavřené. Konání veřejných kulturních, uměleckých a sportovních akcí je zakázáno. Restaurace mohou prodávat jídlo pouze s sebou. Parky mohou být využívány jen ke sportovním účelům a ne ke shlukování osob.


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo veřejného zdraví Dominikánské republiky:  http://www.msp.gob.do/web/