español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19: Haiti - aktuální informace pro vstup

Zde informujeme o podmínkách vstupu na Haiti v souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

„Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav na dobu 30 dnů od 00:00 hodin dne 27. února 2021.

Vycestování z ČR (mimo nezbytné, naléhavé a neodkladné cesty) je zakázáno do 11 zemí světa s extrémním rizikem nákazy COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronavirus SARS-CoV-2 dle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví 

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

K obnovení leteckého provozu došlo k 1. 7. Všichni cestující podléhají kontrole teploty a musí při příjezdu předložit vyplněné zdravotní prohlášení. Cestující mohou být požádáni, aby se na 14 dní izolovali ve svém vlastním ubytování.


3. DOPRAVA:
 


4. OPATŘENÍ:

29. 7. oznámil premiér Joseph Jouthe zrušení výjimečného stavu, který v zemi platil od 19. 3. V případě zhoršení epidemiologické situace je vláda připravena ho znovuzavést. Nošení roušek je povinné na veřejných místech. Sdružování nad 50 osob je zakázáno.


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE: