español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19: Kuba - aktuální informace pro vstup

Zde informujeme o podmínkách vstupu na Kubu v souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na webu MZV ČR: 

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/omezeni_dopravy_koronavirus.html


2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Kubánská vláda 31.3. večer prostřednictvím projevu premiéra Manuela Marrera Cruze informovala o rozhodnutí pozastavit přílet letadel do země, ať už se jedná o komerční nebo charterové lety, které přepravují cestující. Vláda dále požádala o stažení zahraničních plavidel, která se nacházejí v teritoriálních vodách Kuby. Tato opatření jsou nadále v platnosti. Vstup do země tudíž není v současné době možný.


3. DOPRAVA:

Městská hromadná doprava a doprava mezi provinciemi je v omezené míře postupně obnovována. 


4. OPATŘENÍ:

Kubánská vláda oznámila dne 11. 6. 2020 plán postupného uvolňování opatření, který proběhne ve třech fázích. Vstup do jednotlivých fází bude vyhodnocován zvlášť pro každou provincii v závislosti na epidemiologické situaci. První fáze uvolňování, která znamená částečné otevření podniků, pláží a obnovení veřejné dopravy, započala k 18. 6. 2020 ve všech provinciích s výjimkou Havany, která vstoupila do první fáze až 2.7. 2020.
 

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Testování na koronavirus probíhá v Institutu tropické medicíny Pedro Kourí (adresa: Apdo. Postal 601, Marianao 13, La Habana, Tel.: (537) 202-0430 al 44, Tel./Fax: (537) 202-0633 o 204-6051).