suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání

2013

10. – 13. prosince 2013

Pracovní návštěva senátního výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR. Hlavním tématem návštěvy bylo detailní seznámení se s finským vzdělávacím systémem jakož i s iniciativami finského státu na podporu inovativních výzkumných projektů.

29. listopadu 2013

Konzultace ředitele Kanceláře strategie, analýz a projektového řízení Ministerstva zahraničních věcí ČR pana Jiřího Kuděly s ředitelem analytického odboru Ministerstva zahraničních věcí Finska panem Antti Kaskim v Helsinkách.

10. – 12. září 2013

Návštěva vládního zmocněnce pro dostavbu Temelína pana Václava Bartušky na stavbě jaderné elektrárny Olkiluoto3. Jednání s firmou TVO, Fennovoima, s představiteli Úřadu pro radiaci a jadernou bezpečnost (STUK) a ministerstva hospodářství a zaměstnanosti Finska.

5. – 6. září 2013

Návštěva předsedkyně Nejvyššího soudu JUDr. Ivy Brožové, která se v Helsinkách zúčastnila společného setkání soudců Soudního dvora EU a Evropského soudu pro lidská práva.

5. – 6. září 2013

Návštěva náměstka ministra zahraničí Finska pro bezpečností otázky Jaakko Laajavy v České republice.  Během návštěvy se J. Laajava zúčastnil konference „Prague Agenda“ a dne 6. září také jednal s prvním náměstkem ministerstva zahraničních věcí ČR Jiřím Schneiderem.      

29. května 2013

Konzultace ředitele Generální inspekce Ministerstva zahraničních věcí ČR pana Karla Hejče s generálním inspektorem Ministerstva zahraničních věcí Finska panem Pekkou Wuoristem na MZV ČR.

18. – 19. dubna 2013

Pracovní návštěva předsedy vlády ČR Petra Nečase ve Finské republice. Premiér se v Helsinkách setkal s předsedou finského parlamentu Eerem Heinäluomou, premiérem Jyrkim Katainenem a prezidentem Saulim Niinistöm. Na okraj návštěvy se uskutečnilo česko-finské business fórum, jehož se zúčastnily podnikatelské delegace obou zemí.

23. leden 2013

Účast ředitele Ústavu mezinárodních vztahů Prof. Ing. Petr Druláka, Ph.D. na semináři o krizi v eurozóně s názvem „Still an option? The view on the euro crisis in and outside the Eurozone“