suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání

2016

1. – 2. září 2016

Konzultace ředitele odboru politického plánování Ministerstva zahraničních věcí ČR Davida Krále ve Finsku. D. Král jednal se svým protějškem Anttim Kaskim, ředitelem odboru politického plánování a výzkumu MZV Finska a dále se setkal s ředitelkou Finského institutu mezinárodních vztahů Teijou Tiilikainen, ředitelem Alexandrova Institutu Markku Kivinenem a zahraničněpolitickým poradcem prezidenta republiky Hiskim Haukkalou.

30. května 2016

Jednání ředitele Odboru bezpečnostní politiky a krizového řízení MZV Finska Mikko Kinnunena s jeho českým protějškem Tomášem Szunyogem v Praze. Konzultací se dále zúčastnily Johanna Salovaara-Dean z pracovní skupiny NATO na MZV Finska a Helena Tuuri, velvyslankyně Finska v Praze. V rámci pracovního oběda se do bezpečnostních konzultací zapojil i politický ředitel MZV ČR Ivan Jestřáb.

9. května 2016

Návštěva zástupce vrchního ředitele Evropské sekce finského MZV Juhy Ottmana s delegací v České republice. Jednání se zástupcem náměstka ministra zahraničních věcí ČR pro řízení sekce evropské Jaroslavem Ludvou se dále z finské strany zúčastnili Tuomas Tapio, ředitel odboru střední, západní a jižní Evropy finského MZV a velvyslankyně Finska v ČR Helena Tuuri.

15. března 2016

Jednání Petra Solského, ředitele kanceláře vedoucího České pošty, s.p., Odštěpný závod ICT služby ve Finsku. Petr Solský se setkal s ředitelem pro veřejné zakázky Mikkem Vuorikoski ze společnosti  Valtori, Government ICT Centre.

29. února 2016

Návštěva státního tajemníka zahraničních věcí ČR Petra Gajduška ve Finsku. Státní tajemník se setkal se svým finským protějškem Petrim Stenlundem. Jednání byla přítomna Pirkko Hämäläinen (Under-Secretary of State), Ari Rouhe (Director General, Admin. Services), Virpi Kukkasniemi-Leino (Advisor to the Under-Secretary of State).

25. února 2016

Cesta zástupců CzechInvestu do regionu Jižní Savo. Uskutečnila se cesta Petra Heczka (řed. odb. Investment Development Department) a Tomáše Vavrečky (řed. divize zahraničních aktivit) do Mikkeli (regionální úřad Jižního Savo). Zástupci CzechInvestu prezentovali služby CzechInvestu, hovořili o investičním prostředí ČR a diskutovali o plánované návštěvě finské obchodní delegace do ČR (květen 2016). Na organizaci cesty a jednání zástupců CzechInvestu v Mikkeli se podílel i ZÚ ČR v Helsinkách.

24. února 2016

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR pro řízení sekce evropské Ivo Šrámek ve Finsku. Uskutečnila se jednání s poradcem premiéra pro záležitosti EU Jarim Haapianenem na Úřadu vlády, s vrchní ředitelkou evropské sekce MZV FI Liisou Marií Talonpoikou, jejím zástupcem Juhou Ottmanem a jednání s politickým ředitelem MZV Jukkou Salovaarou. Vrchní ředitelka Talonpoika uspořádala pracovní oběd, kterého se zúčastnil i velvyslanec Pekka Orpana, poradce MZV FI  pro energetiku a klimatické záležitosti.