suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání

2018

18. října 2018

Bilaterální konzultace Markku Keinänenem, náměstka ministra pro ekonomické vztahy MZV Finska, na MZV ČR v Praze. S náměstkem ministra pro řízení sekce mimoevropských zemí a ekonomické a rozvojové spolupráce Martinem Tlapou si vyměnili informace o svých zkušenostech v oblasti ekonomické diplomacie.

8. – 9. října 2018

Účast náměstka ministra průmyslu a obchodu Petra Očka a pracovníků Úřadu vlády ČR na ministerské konferenci o umělé inteligenci a digitalizaci AI Forum 2018. V průběhu návštěvy se rovněž bilaterálně setkal se státním tajemníkem Ministerstva pro ekonomické záležitosti a zaměstnanost Finska J. Gustafssonem.

4.  9. června 2018

Delegace poslanců Výboru pro životní prostředí Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, vedená jeho předsedkyní D. Balcarovou, navštívila Finsko. Během pobytu poslanci jednali mj. na Finském institutu životního prostředí, Ministerstvu zahraničních věcí či Úřadu vlády a byli přijati ministrem životního prostředí K. Tiilikainenem. Sešli se rovněž s finskými poslanci, zástupci businessu a vědecké sféry k diskuzi na téma „Udržitelná společnost – lze ji dosáhnout?“. Druhá část programu proběhla v laponském městě Rovaniemi (mj. Výzkumné lesní centrum Pilke, výzkumné středisko Arktického centra Laponské univerzity – Arktikum).

20. – 21. května 2018

Pracovní návštěva předsedy vlády ČR Andreje. Babiš s chotí ve Finsku. Členy oficiální delegace dále byli velvyslanec I. Jukl, J. Dürr, náměstek ministra zahraničních věcí, V. Bärtl, náměstek ministra průmyslu a obchodu, A. Chmelař, státní tajemník pro evropské záležitosti, T. Barthová, ředitelka Odboru Kabinetu předsedy vlády, B. Peterová, mluvčí vlády ČR a B. Loudová, ředitelka Odboru protokolu a zahraničních vztahů. Premiér jednal se svým finským protějškem J. Sipilou, setkal se k rozhovoru s ministrem zahraničních věcí T. Soinim, zúčastnil se česko-finského business fóra, na Univerzitě Aalto diskutoval u kulatého stolu na téma finského školství, zúčastnil se podpisu MoU o připojení se ČR k činnosti Evropského centra pro boj s hybridními hrozbami, setkal se s krajany a zástupci česko-finské podnikatelské komunity a v závěru návštěvy navštívil základní školu.

25. dubna 2018

Návštěva státního tajemníka pro evropské záležitosti Aleše Chmelaře v Helsinkách. Absolvoval zde řadu bilaterálních jednání - s poslancem finského parlamentu a předsedou Grand Committee A. Satonenem, na Ministerstvu vnitra s vrchní ředitelkou Odboru mezinárodních vztahů L. Yli-Vakkuri a ředitelem Odboru migrace T. Kurrim. Uskutečnila se tři jednání na Úřadu vlády – se zvláštní poradkyní finského předsedy vlády pro záležitosti EU R. Pakarinen, státním tajemníkem při finském Úřadu vlády S. Virtanen a státním tajemníkem pro záležitosti EU K. Halonenem. Jednání vedl i s partnery z Konfederace finského průmyslu - ředitelem Odboru záležitostí EU a obchodní politiky T. Lahtim a ředitelem Odboru obchodní politiky a korporátních financí P. Vuorim.

11. – 12. dubna 2018

Česko-finské odborné konzultace na téma kybernetické bezpečnosti. Richard Kadlčák, ředitel Odboru kybernetické bezpečnosti MZV ČR, vedoucí české delegace, a představitelé Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) uskutečnili řadu jednání se zástupci relevantních finských institucí – Ministerstva zahraničí, Ministerstva vnitra, Bezpečnostního výboru Ministerstva obrany, Finského úřadu pro komunikace a Evropského centra pro boj s hybridními hrozbami, jakož i společnosti F-Secure.

9. března 2018

Jednání ředitelky Odboru mnohostranných ekonomických vztahů MZV ČR Kateřiny Fialkové na MZV Finska se zástupkyní generálního ředitele pro odbor rozvojové politiky Riittou Oksanen a zástupcem generálního ředitele pro vnější ekonomické vztahy Ilkkou Saarinenem. Konzultace se uskutečnily na okraj česko-finského semináře o implementaci Cílů udržitelného rozvoje (Agenda 2030).