suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pixabay.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návrat z Finska do Česka - informace o možnostech přepravy

(Archivní článek, platnost skončena 01.07.2020.)

Momentálně stále není možná přímá letecká přeprava mezi Českou republikou a Finskem. S přestupem se lze dostat do Prahy např. přes Amsterdam, Paříž, Frankfurt, Stockholm (od 21. 5.) nebo Minsk. Dále je pro dopravu mezi Českem a Finskem   možné využít odlet na některé z letišť v západoevropských zemích, odkud je možný odvoz příbuznými či místní dopravou na hranice ČR.

Stav k 15. 6. 

Letecká přeprava:

Momentálně není možná přímá letecká přeprava mezi Helsinkami a Prahou.  S přestupem se lze dostat do Prahy např. přes Amsterdam, Paříž, Frankfurt, Stockholm (od 21. 5.) nebo Minsk. Další možností pro dopravu mezi Českem a Finskem je využít odlet na některé z  blízkých letišť v Německu. Z Helsinek odlétají např. spoje společnosti Finnair do Berlína  či Mnichova.

Společnosti Finnair  a ČSA plánují obnovit lety Praha -Helsinky od července. Finnair bude v červenci létat v úterý, středu čtvrtek a neděli a v srpnu každý den kromě soboty. Od září bude nabízet již 8 přímých letů týdně.

Automobilová přeprava:

Od 13.6. lze opět volně tranzitovat Polskem do země bydliště.  Estonsko, Litva a Lotyšsko tranzit rovněž umožňují. Podrobnější informace o tranzitu výše uvedenými zeměmi hledejte prosím na stránkách příslušných ambasád.

Cesta vozem je možná  i přímo do Německa (linka z Helsinek do německého Travemünde společnosti Finnlines) či přes Švédsko a Německo s využitím trajektu z Turku do Stockholmu společností Tallink nebo Viking Line.

Podrobné informace o trajektech lze nalézt na stránkách společnosti Tallink Silja.