suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pixabay.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky cestování do ČR z Finska v souvislosti s COVID-19

Česká republika v současnosti řadí Finsko na seznam zemí s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19 (tmavě červená). 
Od 27. prosince 2021 došlo ke zpřísnění podmínek příjezdu do ČR pro cizince: povinnost před příjezdem do ČR absolvovat PCR test platí i pro očkované a osoby s prodělaným covidem. 
Od 22. listopadu 2021 platí na území ČR nová protiepidemická opatření: vstup do hotelů, restaurací a přístup k řadě dalších služeb a aktivit je nově umožněn pouze očkovaným osobám a těm, kteří prodělali nemoc v posledních 180 dnech.

! POZOR: Na základě ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví došlo 27. 12. 2021 ke zpřísnění podmínek příjezdu do ČR pro cizince. Změnou je povinnost před příjezdem do ČR absolvovat PCR test i pro očkované a osoby s prodělaným covidem. Výjimku budou mít děti, očkovaní do 18 let a očkovaní posilovací dávkou. Pro české občany se tímto opatřením nic nemění a platí pro ně stávající pravidla.

! POZOR: Od 22. listopadu 2021 platí na území ČR nová protiepidemická opatření. Vstup do hotelů, restaurací a přístup k řadě dalších služeb a aktivit je nově umožněn pouze očkováným osobám a těm, kteří prodělali nemoc v posledních 180 dnech. Výjimky stanoveny např. pro děti do 18 let. Podrobnější informace můžete najít zde.

Aktuální pravidla cestování do ČR jsou dostupné na stránkách Ministerstva zahraničních věcí či Ministerstva vnitra.

Seznam zemí dle rizika nákazy a aktuální Ochranné opatření lze nalézt na stránkách Ministerstva zdravotnictví, řada dalších důležitých informací je pak dostupná na tzv. Covid portálu. Rozdělení zemí do jednotlivých kategorií dle rizika nákazy aktualizuje Ministerstvo zdravotnictví ČR každý týden a to zpravidla v pátek, s účinností od následujícího pondělí.

V případě nejistoty ohledně pravidel u konkrétní cesty lze využít email a telefonní linku Ministerstva vnitra ČR: +420 974 801 801, cestovani.covid19@mvcr.cz

Informace k aktuálním opatřením na území ČR v souvislosti s šířením COVID-19 k dispozici zde.

přílohy

Pravidla vstupu a navratu do CR pro obcany CR a... 145 KB PDF (Acrobat dokument) 10.1.2022