suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pražské jaro
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Online koncerty festivalu Pražské jaro

Základem alternativního programu letošní ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro se stane jedenáct koncertů, které budou živě přenášeny z pódií pěti pražských koncertních síní a jedné brněnské. On-line vysílání začne 12. května 2020 a přenosy bude možné sledovat také prostřednictvím webů a sociálních sítí Ministerstva zahraničí a Českých center.

Pražské jaro je jednou z nejvyhlášenějších hudebních akcí na světě a je dobře, že i v současné náročné době našli pořadatelé způsob, jak tento zážitek dostat k posluchačům. Ministerstvo zahraničí je hrdé, že se může podílet na vysílání tohoto prestižního festivalu prostřednictvím našich kanálů v cizině,“ řekl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro v letošním roce slaví své 75. jubileum. Je to nejstarší hudební festival klasické hudby v České republice. Za roky své existence si festival vybudoval věhlas a celosvětový respekt. Pravidelně se koná v měsíci květnu a vždy začíná hudebním cyklem Má Vlast Bedřicha Smetany. Na festivalu vystupují špičkoví světoví umělci.

Program 75. ročníku Pražského jara s odkazy na jednotlivé koncerty najdete na webových stránkách festivalu.