suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Programoví manažeři Magistrátu hl.m. Prahy na návštěvě Finska

V týdnu od 6. do 10. srpna 2012 navštívila Finsko skupina 12 programových manažerů Magistrátu hlavního města Prahy z Oddělení Evropského fondu regionálního rozvoje. Hlavním cílem studijní cesty byl přenos zkušeností a poznatků z oblasti propojování podnikatelského prostředí a akademické sféry s cílem zvyšování inovačního potenciálu.

Manažeři v rámci cesty navštívili několik státních institucí včetně Ministerstva zaměstnanosti a hospodářství a finské agentury pro podporu technologií a inovací TEKES. Praktické zkušenosti načerpali během návštěvy města Kotka a při konzultacích se zdejší regionální vládou a regionální rozvojovou agenturou Cursor. Finsko patří dlouhodobě mezi země s nejvyššími výdaji v oblasti výzkumu a rozvoje na obyvatele. Finsko také ukazuje úspěšný model spolupráce akademické sféry s podnikatelskými subjekty při rozvoji inovací a zavádění programů spolufinancovaných ze strukturálních fondů EU.

Ke konci pobytu se účastníci studijní cesty podělili o své dojmy a zkušenosti s pracovníky Velvyslanectví ČR v Helsinkách.