suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekce dokumentárního portrétu bývalé politické vězeňkyně v Tampere

Dne 20. srpna 2012 proběhlo v Niagara Arthouse Cinema v Tampere promítání dokumentárního portrétu bývalé politické vězeňkyně Karly Charvátové. Autorem projektu je Tomáš Bouška z Aspen Institute Prague. Projekce byla doprovázena následnou debatou s akademiky a diváky. Akce se konala ve spolupráci s Tampere University Allumni a s podporou Velvyslanectví ČR v Helsinkách.

Studentský dokumentární film byl v Tampere představen v rámci dobrovolnického projektu Političtí vězni.cz. Na úvod projekce vystoupil místní badatel a spisovatel Timo Malmi a autor projektu Tomáš Bouška. Finské publikum zaplnilo promítací sál a v následné diskusi kladlo mladým tvůrcům otázky k obsahu i formě filmu. Zájem finského publika také podpořilo výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968, kterou Finové z valné většiny odsoudili.

 Dokumentární film „K. Ch. – příběh politické vězeňkyně“ si klade za cíl připomenout téma politických vězňů za komunistického režimu prostřednictvím silného osobního příběhu hlavní hrdinky. Autorovým přáním je pomocí dokumentu přiblížit téma politických vězňů dnešní generaci studentů středních škol, kde je také film promítán v rámci výuky novodobé historie. Dobrovolnická iniciativa Političtí vězni.cz je nevládní a neziskový projekt, jehož hlavním mottem je „eticky zachytit a uchovat paměť a životní zkušenosti bývalých politických vězňů a vězeňkyň – očitých svědků a aktérů historických událostí“. Autor do budoucna plánuje další projekty, které se mají zaměřit na problematiku politických vězňů také za hranicemi České republiky a Evropy.

Více informací o projektu se můžete dozvědět na strákách: http://www.politictivezni.cz/k-ch.html

přílohy

attachment

leaflet K.Ch. 1 MB PDF (Acrobat dokument)

Galerie


K.Ch. - projekce