suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
ts_03
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tomáš Sedláček: Ekonomie dobra a zla

Ve dnech 6. – 8. května 2012 navštívil Finsko mladý český ekonom, člen NERV a hlavní stratég ČSOB, Tomáš Sedláček. Přijel s hercem Lukášem Hejlíkem, s nímž ve scénickém čtení přestavil svoji knihu Ekonomie dobra a zla. Rovněž debatoval se studenty v Tampere a Helsinkách a byl hostem vedení významných finských universit.

Ve třetím největším finském městě se Tomáš Sedláček podělil s vysokoškoláky o názory na vývoj světové ekonomiky a zejména na současnou ekonomickou krizi. Netradiční, srozumitelnou formou podané argumenty našly kladnou odezvu mezi posluchači. T. Sedláček má k Finsku velmi kladný vztah a zhruba 180 studentů, profesorů, podnikatelů a krajanů pozdravil ve finštině.

Stejný den se uskutečnilo představení v avantgardním divadle Telakka, po kterém následovala beseda s diváky a vedením divadla.

8. května byl T. Sedláček a L. Hejlík hosty Aalto university. Ve zkrácené verzi předvedli úryvky z knihy a dále se český ekonom snažil najít vztah mezi historií lidstva, biblickými příběhy a současností. Akce se zúčastnilo asi 90 posluchačů.

Galerie


Tomáš Sedláček