suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář V4 o regionální spolupráci

Dne 5. listopadu 2013 proběhl v Helsinkách seminář o regionální spolupráci zemí Visegrádské skupiny (V4). Seminář byl uveden maďarským předsednictvím ve V4 ve spolupráci s velvyslanectvími České republiky, Polské republiky a Slovenské republiky.

Akce se uskutečnila v prostorách maďarského kulturního institutu a přilákala kolem 50 návštěvníků z řad finských oficiálních představitelů, akademické sféry a diplomatické komunity. V odborném panelu vystoupil ředitel Odboru generování projektů z agentury CzechInvest Štěpán Procházka, který představil region V4 z investičního hlediska s důrazem na ekonomický potenciál.

Cílem semináře bylo představit finským posluchačům Visegrádskou skupinu jako dynamické a úspěšné regionální uskupení s odpovídající politickou vahou v rámci regionu i EU, s významným ekonomickým a investičním potenciálem a také jako skupinu, která je historicky součástí západoevropského civilizačního okruhu. Panelisté se soustředili na popis fungování, rozpočet, základní úkoly a cíle Visegrádského fondu. Finští vystupující se ve svých proslovech zaměřili na prezentaci Severské spolupráce (Nordic Cooperation), kterou označili v mnoha směrech za průkopnickou a modelovou pro další regionální uskupení.

přílohy

V4 invitation 221 KB DOC (Word dokument) 26.11.2013

Galerie


Seminář V4