suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert Štěpána Raka v Helsinkách u příležitosti českého V4 PRES

V pondělí 21. září 2015 se ve Starém kostele v Helsinkách uskutečnil koncert českého kytarového virtuosa a skladatele Štěpána Raka.
 

Koncert se v krásném prostředí Starého kostela v centru Helsinek (Old Church of Helsinki) setkal s velkým zájmem hostů z řad diplomatického sboru, krajanů a přátel české kultury i finské veřejnosti. Na programu koncertu byly vlastní skladby umělce, ale zazněla také díla skladatelů zemí V4.

Na koncertní šňůře po Švédsku, Dánsku a Finsku odehrál umělec devět koncertů, z toho čtyři ve Finsku. Umělec si v letošním roce připomíná 40 let od příchodu od Finska, kdy byl v září 1975 pozván, aby se podílel na založení kytarového oddělení na konzervatoři středního Finska v Jyväskylä. Prožil zde pět let.

Závěrečný koncert v Helsinkách uspořádalo Velvyslanectví ČR ve Finsku ve spolupráci s Old Church of Helsinki u příležitosti předsednictví České republiky ve Visegrádské skupině (V4). Na organizaci severského turné, které se uskutečnilo u příležitosti 70. narozenin Štěpána Raka, se spolupodílelo i České centrum ve Stockholmu.

Termíny a místa koncertů ve Finsku:

12.9. v 18,30, Musiikkiopisto, Rovaniemi

16.9. v 19,00, Kuopion musiikkikeskuksen kamarimusiikkisali, Kuopio

20.9. v 16,00, Pirkanmaan Musiikkiopisto, Tampere

21.9. v 18,00, Vanha kirkko (Old Church), Helsinki

přílohy

Program 183 KB PDF (Acrobat dokument) 8.9.2015

CV 217 KB PDF (Acrobat dokument) 8.9.2015