suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava ilustrací Lucie Dvořákové a výtvarná dílna pro děti

Dne 23. dubna 2015 byla v helsinské knihovně na Rikhardinkatu zahájena výstava ilustrací Lucie Dvořákové a po ní se uskutečnila výtvarná dílna pro děti. Výstavu otevřela konzulka Dana Knapíková, ředitelka knihovny Heli Roisko a autorka ilustrací Lucie Dvořáková.

Výstava bude v dětském oddělení knihovny ke zhlédnutí do 10. května 2015.

Lucie Dvořáková

Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, Ateliér filmové a televizní grafiky. Ilustrovala řadu knih pro děti, pohádkové příběhy, poezii, obrázkové knihy a časopisy pro děti. Zabývá se také výtvarným řešením animovaných filmů pro děti. Spolupracuje s českými nakladatelstvími: Albatros, Brio, Knižní klub, Mladá fronta, Meander.

Její práce byly vystaveny v České republice, v Japonsku, Itálii, v Jižní Koreji, na Taiwanu, zúčastnila se přehlídek Bienále ilustrací v Bratislavě, Bienále ilustrací v Chorvatsku, mezinárodní přehlídky ilustrací pro děti Le immagini Della Fantasia v Itálii. Knihy s jejími ilustracemi byly oceněny; čtyřikrát obdržela ocenění Zlatá stuha - v letech 1995,1996, 2003, 2007. Kniha Staré řecké báje a pověsti získala v roce 2000 výroční cenu nakladatelství Albatros. Za ilustrace ke knize Pohádky ze středověku obdržela v roce 2013 ocenění na Festivalu Namibook Concourse v Jižní Koreji.