suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zakázka za 150 miliónů EUR – další úspěch Škody Transportation a příklad úspěšné spolupráce se ZÚ Helsinky

Dne 21. 12. 2016 podepsaly Dopravní podnik města Helsinek HKL a finský závod Škoda Transportation společnost Transtech Oy smlouvu na dodávku celkem 49 tramvajových souprav. Nová typová řada Artic bude v letech 2018–9 nasazena v tramvajové dopravě v Helsinkách (20 souprav v hodnotě cca 57,3 mil. EUR) a na nově budované okružní lince okolo hlavního města (Raide-Jokeri, 29 souprav v hodnotě cca 95,2 mil. EUR).
 

Dne 21. 12. 2016 podepsaly Dopravní podnik města Helsinek HKL a finský závod Škoda Transportation společnost Transtech Oy smlouvu na dodávku celkem 49 tramvajových souprav. Nová typová řada Artic bude v letech 2018–9 nasazena v tramvajové dopravě v Helsinkách (20 souprav v hodnotě cca 57,3 mil. EUR) a na nově budované okružní  lince okolo hlavního města (Raide-Jokeri, 29 souprav v hodnotě cca 95,2 mil. EUR).

Ke zdárnému završení jednání o podpisu smlouvy přispělo podle Škody Transportation i dobré renomé České republiky, na němž ZÚ Helsinky vůči finským městům a regionům dlouhodobě pracuje.

Další informace k zakázce včetně fotografií ze slavnostní akce pořádané k podpisu smlouvy jsou uvedené na webových stránkách ZÚ. Současných úspěchů českých firem při rozvoji městské dopravní infrastruktury v Helsinkách a Tampere hodlá ZÚ využít v následujících letech prostřednictvím navazujících ekonomických a veřejně-diplomatických aktivit.