suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva zástupců CzechInvestu ve finském regionu Jižní Savo

Dne 25. února 2016 se v Mikkeli, největším městě finského regionu Jižní Savo, uskutečnilo setkání zástupců CzechInvestu  s představiteli místních podnikatelských sdružení.

Na základě pozvání finských partnerů a ve spolupráci se ZÚ Helsinsky se dne 25. února 2016 uskutečnila pracovní cesty představitelů CzechInvestu Petra Heczka (ředitel odboru - Investment Development Department) a Tomáše Vavrečky (ředitel Divize zahraničních aktivit) do finského Mikkeli, největšího města regionu Jižní Savo. Cílem návštěvy bylo především seznámit představitele tohoto finského regionu a tamní podnikatelskou komunitu s investičním prostředím v České republice a projednat jejich avizovaný zájem o uskutečnění podnikatelské mise do ČR.

V průběhu návštěvy se zástupci CzechInvestu zúčastnili semináře zaměřeného na podporu investic do ČR, na který navázal pracovní oběd, při němž byli účastníci seznámeni se současnými výsledky českého hospodářství a další perspektivou jeho vývoje.  Pracovního oběda se zúčastnili představitelé místních podnikatelských sdružení:

South Savo federation of enterprises: Nina Rasola
Regional council of Southern Savo: Jarkko Wuorinen, Teppo Leinonen
South Savo Chamber of Commerce: Markku Kakriainen, Arto Tolvanen, Esko Pitkänen
Mikkeli Region Business Development Centre: Kari Paukkeri
Economy development director, city of Pieksämäki: Markus Vesterinen
Suur-Savo Cooperative Society: Heikki Hämäläinen
Savonlinna Business Services LTD: Juha Turtiainen

Následně proběhla diskuse o možnostech a zájmu finských partnerů o potenciální působení na českém trhu. Při setkání se hovořilo rovněž o zvažované podnikatelské misi z Jižního Sava do ČR, která je předběžně plánována na září-říjen letošního roku.